Pea igal teisel eestlasel tuleb suvel ära teha ka puhkava kolleegi töö

CVKeskus.ee värskest uuringust selgub, et 44% eestimaalastest peavad sel suvel puhkuste perioodil ära tegema ka puhkavate kolleegide töö. Peamiselt tuleb töötajatel asendada ühte kuni kahte kolleegi, kuid leidub ka neid, kes peavad üle võtma enam kui viie kolleegi töö.

„Uurisime suveperioodi alguses töötajate töökoormuse kohta ja küsisime, mitme kolleegi töökohustusi tuleb töötajatel suvel täita. Peaaegu pooled vastanutest (44%) tunnistasid, et tegelevad puhkuste perioodil ka kolleegide tööülesannetega,“ ütles Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt. „Kohustusest teha ära ka puhkava kolleegi töö on töötajatel sisuliselt võimatu keelduda, seepärast tuleb suveperioodil arvestada kasvava töökoormuse ja stressitasemega. Töökoormuse kasv oleneb aga sellest, kui keeruline on kolleegi kohustusi üle võtta – mida rohkem on ettevõttes nii-öelda asendamatuid inimesi, seda keerukamaks muutub olukord ka puhkuste perioodil või asendamatu töötaja ootamatul lahkumisel.“

Enim kasvab Auväärti sõnul puhkuste tõttu töökoormus mehaanika ja tehnika, assisteerimise ning müügisektoris – mainitud valdkondades tuleb suveperioodil kolleege asendada vähemalt pooltel töötajatel. Kõige rohkem kolleege ühe töötaja kohta tuleb asendada aga mehaanika ja tehnika sektori töötajatel, kus 12% vastanutest leidsid, et peavad täitma rohkem kui viie kolleegi töökohustusi.

Kõige vähem peavad kolleege asendama klienditeeninduse ja toitlustussektori töötajad – antud valdkondadesse värvatakse suvekuudeks ajutist lisatööjõudu, mis arvatavasti piirab ka olemasolevate töötajate töökoormuse kasvu.

Mitut kolleegi Sinul sel suvel asendada tuleb?

Pean asendama vähemalt ühte kolleegi

44%

  • sh asendan suvel kindlasti ühte kolleegi

22%

  • sh asendan kindlasti kahte kolleegi

11%

  • sh asendan kindlasti kolme kolleegi

5%

  • sh asendan kolme kuni viit kolleegi

2%

  • sh asendan rohkem kui viit kolleegi

3%

 

Pean asendama vähemalt ühte kolleegi

Mehaanika / Tehnika 

54%

Assisteerimine / Administreerimine 

52%

Müük 

52%

Finants 

49%

Tervishoid / Sotsiaaltöö 

48%

Juhtimine 

45%

Tööstus / Tootmine 

45%

Ehitus / Kinnisvara 

43%

Riigi- ja avalik haldus 

43%

Infotehnoloogia 

42%

Transport / Logistika 

42%

Klienditeenindus 

40%

Toitlustus 

32%

Allikas: CVKeskus.ee (küsitlusele andis panuse 1175 töötajat üle Eesti)

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.