Varbola rahvaralli oli läänlastele edukas

Laupäeval peeti Märjamaa vallas Varbolas järjekordset EAL Rahvaralli karikavõistluse etappi. Kui veebruaris sõideti lumevallide vahel, siis seekordne võistlus oli täielikult tolmustel Varbola kruusateedel. Kord aastas antakse välja ka teenelise autosportlase Uno Aava rändkarikas ning just see võistlus sõideti sel aastal rändkarika peale.

F: Margus Kirs / margusefotod.eu

Klassis 2WD-V saatis läänlasi kõige suurem edu. Sõidetud 8 katsest võitsid oma klassis 5 ning esikoha saavutasid OM Racing Team alt võistlevad Rauno Ollema ja Kristjan Must, edestades teise koha saavutanud võistluspaari ralli lõpuks 21,4 sekundiga.

Kuna Uno Aava rändkarika statuut näeb ette, et see omistatakse ühel võistlusel oma võistlusklassis kõige enam katsevõite võitnud võistluspaarile, siis 5 katsevõitu 2WD-V klassis tähendas, et Ollema/Must rallipaari autasustati ka uhke rändkarikaga.

Poodiumikohti oli ka teistes klassides: kõige nooremate võidusõitjate võistlusklassis J16 saavutasid 2. koha Eerik Pank ja Raimo Lillemets, kellel võidust jäi puudu kõigest 3,8 sekundit. SU klassis astusid poodiumile oma klassi samuti 2. kohaga Egert Jakobi ja Bruno Jakobi kaotades võitjale 29,9 sekundit.

Üldarvestuses parima tulemuse eest hoolitsesid läänlaste jaoks Marko Kukuškin ja Monika Mäeste, kellel lõpptulemuseks oma klassi 4. koht ning üldarvestuses kõrge 7. koht 91 startija seas.

Järgmine etapp on juba vähem kui kuu aja pärast Saaremaa kadakate vahel, kui 7. juulil on toimumas Kihelkonna rahvaralli.