Haapsalus tuleb 4.-8. juunil noorte kunstnike installatsioonikursus „Kuidas mõista linnaruumi?“

Kui kunstiakadeemia teise kursuse tudengid jaanuarikuus oma skulptuuri- ja installatsioonide näituse Haapsalu linnagaleriis üles sättisid, ei osanud neist ilmselt keegi aimata, millist tulist vastukaja see tekitab. Ega ka seda, et juba poole aasta pärast ootab neid väljakutse terve nädalapikkune õpituba samas linnas läbi viia. Aga nii on – kui oled millegagi silma paistnud, siis avardub sageli võimaluste ring millegi uue kogemiseks.

Mitmepoolsete läbirääkimiste tulemusel on praegu käsil kunstiprojekt, mis ühendab omavahel Haapsalu kunstikooli, noorte huvikeskuse kunstistuudio, Läänemaa ühisgümnaasiumi noored ja kunstiakadeemia tudengid kaasaegse skulptuuri- ja installatsiooni suurprojekti. Kui mõni aasta tagasi vallutas noorte merekunsti näitus promenaadi merevee, siis seekord luuakse eriline kunstipark Krahviaeda.

Johannes Luik, Siim Elmers, LAURi, Aleksandr Valetto ja Darja Krasnopevtseva koondavad end nimetuse BAKUSKA alla. Kõik nad on juba praegu väga erineva kunstnikukäekirjaga, kuid koostöö vorm paistab noortele hästi sobivat. Läbiviidud kaks edukat ühisnäitust, külg külje kõrval õpingud ja pidev koostegutsemine ajendasid seltskonnale oma nime leidma, seda enam, et Haapsalus on tegemist järjekordse ühise ettevõtmisega.

Projekt nimega „Kuidas mõista linnaruumi?“ saab teoks juunikuu esimesel nädal. Õpitubades tutvustatakse kaasaegse kunsti vorme ja viise nii Eestis kui ka välismaal, tuuakse välja Haapsalule omased jooned ning püütakse arutelude ja visandamiste kaudu jõuda ideeni, mida eri meediume kasutades kunstiteoseks vormida.

Tegu on esimese sellise koostööprojektiga, kus alles õppivad noored on juhendajarollis. Nii saavad tudengid kinnistada ja kasutada seni õpitut ja koolinoored aimu kunstiakadeemia võimalustest ning kaasaegsest kunstist laiemalt.

Kuna tegemist on avaliku ruumi kunstiga, siis soovitame huvilistel meie tegemisi kaema tulla Krahviaeda 8. juunil kell 17.

Projekti toetab Kultuurkapital, Haapsalu linnavalitsus, Haapsalu kunstikool ja Haapsalu noorte huvikeskus.

Tiiu Randmann-Mihkla

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.