Lihulas võistlesid noored kuu aega kestnud kergejõustiku kümnevõistluses

Lihulas taastati noorte kergejõustiku mitmevõistluse traditsioon. Kolmkümmend ja enam aastat tagasi võistlesid seeriavõistluses Lihula lapsed õpetajate Eha Aaare, Eevi Pärdi ja Railo Pauna eestvedamisel. Üheksakümnendatel töötas oma mitmevõistluse välja aga Väino Põld.

Mitmevõistluse nooremad lapsed autasudega ja treener Jaanus Getreu. F: Olev Mihkelmaa

Nüüd, aastal 2018 korraldas Lihula gümnaasiumi treener Jaanus Getreu aga noortele selle piirkonna spordilastele aga suisa kümnevõistluse. Maikuu viiel kolmapäeval tulid noored sportlased kuuest eri vanuseklassist staadionile, et mõõtu võtta kokku kümnel kergejõustikualal.

Igal seeriakolmapäevakul oli kavas kaks ala. Lõpuprotokollis arvestati iga võistleja seitset parimat tulemust. Aladeks olid sprindid, keskmaajooksud ning tõuked, hüpped, heited ja tõkkejooks. Kõik lapsed sooritasid samad alad, aga näiteks päris väikestele oli kettaheite asemel pulgaheide.

Nii nagu päris kümnevõistluses, oli ka siin sportlasi, kes pidid eri põhjustel mitmevõistluse katkestama. Ehk siis mitmel noorel ei õnnestunud seitset vajalikku ala kokku saada. Kokku tuli võistlema Lihula, Kõmsi ja Virtsu koolidest 42 sportlast. Tulemuse lõpuprotokollis said 30 noort kergejõustiklast.

Laste punktide kokkuarvestamisel võeti appi kunagise Lihula ja Virtsu koolide õpetaja ja kergejõustikutreeneri Eha Aare 35 aastat tagasi välja töötatud punktitabel. Just selline tõik oli peakorraldajale eriti tähtis ja südamelähedane. Allakirjutanul oli samuti neil aegadel au olla nimetatud treeneri õpilane.

Eha Aare oli väga hea kaugushüppaja. Tema isiklik rekord on 5.51 ja Lõuna-Läänemaa kõigi aegade edetabelis hoiab ta Lihulas õpetajana töötades 5.04 hüpanuna neljandat kohta.

Võistlust aitasid läbi viia ka tublid lapsevanemad. Võistlussari lõpetati piduliku autasustamisega lastekaitsepäeval.

Kõige nooremate, 7-8-aastaste tütarlaste arvestuses võitis mitmevõistluse Radele Kanter Lihula gümnaasiumist. Tema järel tulid võitja klassiõed Karmen Ristikivi ja Carmen Tiivits. Siin võib esile tuua kahe esimese tüdruku ägedaid esikohaheitlusi 60 m ja 100 m jooksudes.

Sama vanade poiste võistlusel läks aga nii, et välja tuli anda kaks võitjakarikat. Henry Kurnim Lihula gümnaasiumist ja Sten-Andre Kukispuu Kõmsi algkoolist olid täpselt võrdsed. Sten oli veidi kiirem sprindis ja hüppas kaugemale kaugust, Henryl aga õnnestusid paremini näiteks pulgaheide ja tõkkejooks. Kolmas oli Eenok Arpiainen Lihula gümnaasiumist.

9-10-aastaste tüdrukute võistluses läks samuti esikoht jagamisele. Helena-Caroly Kukispuu Kõmsi koolist ja Lisandra Neeme Lihula gümnaasiumist kogusid võrdselt punkte. Helena-Caroly oli kiirem, Lisandra aga vastupidavam. Kolmanda koha medali ja maiustuse võitis Lihula gümnaasiumi õpilane Kertu Kärp.

Poiste võistluses võitis esikoha Charli Takk Lihula gümnaasiumist. Charli tegi head stardid jooksudes. Teise koha saavutanud Lihula gümnaasiumi poiss Joosep Mihkelmaa aga hüppas hästi kaugust ja tegi väga hea elu esimese kuulitõukevõistluse.

11-12-aastaste tütarlaste huvitava võistluse võit läks Virtsu kooli. Mariann Mikiveer edestas napilt Lihula tüdrukuid Helena Klimpušt ja Liset Kurnimit. Palli viskas Helena näiteks 22 meetrit ja ketast heitis 15.78. Mariann jooksis aga 60 meetrit 9,4 sekundiga.

Sama vanade poiste esikohaheitlus oli samuti äge. Jass-Jasper Jõgi Virtsu koolist edestas Raikko Kanterit Lihula gümnaasiumist lõpuks vaid nelja silmaga. Võitja tegi hea 60 meetri tõkkejooksu, ajaks oli 10,5. Raikko aga viskas väga hästi palli, tulemuseks 40.85. Pronksmedali võitis Gervin Konstabel Lihula gümnaasiumist.

13-14-aastased tütarlapsed näitasid mitmel alal väga häid tulemusi. Mitmevõistluse võitja Marleen Põld jooksis 100 meetrit 14,8 ja 60 meetrit tõkkeid 10,5. Võitja klassikaaslane Lihula gümnaasiumist Eliise Kolõtšev tõukas aga 2 kg kuuli täpselt 10 meetrit.

Poiste arvestuses võitis Ken-Indrek Klimpuš Lihula gümnaasiumist. Temale mõõdeti kuulitõukes 3 kg kuuliga tulemus 8.55. Palli viskas noorsportlane 45 meetrit.

15-16-aastaste neidude grupis said kaksikvõidu Virtsu kooli sportlased. Võitja Trinity Õismetsa üksiktulemustest väärib esiletõstmist 3 kg kuuliga tõugatud 9.63 ja 1 kg kettaga heidetud 25.05. 60 meetri sprindis näitas stopper talle 8,6 sekundit. Kristiina Kukk tõukas kuuli 9.68 ja heitis ketast 21.05.

Kõige vanemas, 17-18-aastaste neidude arvestuses tegi Kerli Ristikivi 100 m ja 200 meetri jooksus head stardid, saades aegadeks 13,7 ja 29,5.

Uuesti kohtuvad noored samal võistlusel juba uue kooliaasta esimesel kuul.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.