Lastekaitsepäeva jalgpalliturniir peetakse esimest korda Kõmsil

Juba 11. aastat kutsub Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi oma lapsi Lastekaitsepäeva jalgpalliturniirile. See peetakse 27. mail algusega kl 11  Kõmsil.

See on pereüritus, kus toredast jalgpallipäevast saavad osa Lõuna-Läänemaa 1.-6. klasside lapsed koos vanematega. Alates 2008. aastast korraldatavast jalgpallipäevast on välja kasvanud kindlasti Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi üks tähtsamaid ettevõtmisi.

Eelmise aasta turniir oli Vatlas. F: Pille Saatmäe

Soov lastele pakkuda midagi erilist on jalgpallipäeva kava väga tihedaks muutnud. Lisaks tavaturniirile on sel päeval rida teisigi ettevõtmisi. Kuigi päeva nimetus on jalgpalliturniir, ei pea lapsed olema üldse seotud jalgpallitreeningutega ja osaleda tohivad kõik, kes lustida soovivad. Lisaks ei ole esmatähtis tulemus, vaid liikumine ja teineteisest rõõmu tundmine.

Lapsed ei võistle ka oma kodukooli, vaid oma koduküla värve kaitstes. Selleks on mitu põhjust. Esiteks on koole jäänud Lõuna-Läänemaa piirkonnas viimaste aastatega järjest vähemaks. Teiseks ei anna alles jäänud väikeste algkoolide laste arv võistkonda kokku. Ja kolmandaks on ülimalt oluline, et lapsed sportimise kaudu oma kodukohta esindavad. On lahe, kui väljakul kohtuvad näiteks Massu ja Salevere! Läbi aastate on toreda pereürituse raames võistlused olnud Lihulas, Vatlas, Massus, Virtsus ja Tuudil.

Sellel aastal on Jalgpallipäev esimest korda Kõmsi algkooli staadionil. Sellega saame Jalgpallipäeva kaardile Lõuna-Läänemaa kuuenda toimumispunkti. Meie üritust on aastate jooksul külastanud alati ka Eesti jalgpallikoondislased, tänaseks juba terve Eesti koondise jagu jalgpallureid. See on üks päeva osa. Meil on külas käinud Kethy Õunpuu, Kristina Bannikova, Rauno Alliku, Enar Jääger, Indrek Zelinski, Marko Kristal, Martin Reim, Karl Palatu, Rauno Sappinen, Ingemat Teever, Priit Mäeorg, Alo Bärengrub, Mihkel Aksalu.

Sel aastal on meie laste külaliseks sellelt samalt Kõmsi kooli palliplatsilt tippsportlase teed alustanud Vaido Veek. Oma esimese kooli spordiradadel lastega kohtuma tulev Veek mängis noorteklassis jalgpalli nii Lõuna-Läänemaa JK kui ka Tallinna FC Flora ridades. Hiljem vahetas aga edukalt ala ja jätkas tippvõrkpallurina, jõudes ka rahvuskoondisse ja võites mitmeid tiitleid nii Eestis kui ka Balti liigas. Lastele on väljas Vaido võidetud auhindade näitus ja kõik saavad silmast silma omakandi spordimehega suhelda.

Lisaks on päeva tippsündmus laste ja lastevanemate vaheline jalgpallimatš. Samuti saavad kõik päeval osalejad proovida täpsust Läänemaa ainsal jalgpalli täpsusseinal. Perede löögivõistlusel selgub täpsem laps koos vanemaga.
Päeva lõpetab suur autasustamine ja ühissöömine.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.