Wiedemanni noortekeskus ootab tassikooke meisterdama

Noortekeskus kutsub kõiki Haapsalu noori, nende vanemaid ja noortemeelseid avatud uste päevale 15. mail kl 16-19. tutvustab noortekeskus oma tegemisi ning kõik saavad meisterdada endale tassikoogi.

Sel aastal viib Haapsalu noorte huvikeskuse Wiedemanni noortekeskus ellu avatud noortekeskuste projekti “Oled see, mida sööd”. Projekti eesmärk on tõsta noorte teadlikkust toitumisest, panna neid laiemalt mõtlema kuidas teha ja valmistada endale säästlik söögikord toorainetest, mis on hetkel saadaval ja anda näpunäiteid toiduhügieenist ja lauakommetest.

“Haapsalu on küll tuntud kohvikutelinn, kuid seda naudivad peamiselt turistid suvisel ajal. Püüame tuua toidu tegemise ja nautimise kogemust ka kohalike noorteni,” ütles projektijuht Katrin Nuuter.

Projekti käigus kaasajastatakse noortekeskuse köögitarvikuid; viiakse läbi noortele ja noortega tervisliku toitumise õppepäevad, kus noored saavad ka teadmisi toiduhügieenist ja lauakommetest; luuakse retseptikogu ja tehakse koostööd erinevate organisatsioonidega. Noored panustavad heategevusse – sel reedel võtavad noored abilised osa MTÜ Läänemaa Toidupank toidukogumise aktsioonist Rannarootsi Selveris.

Projekti partnerid on MTÜ On Mahti, MTÜ Läänemaa Toidupank, MTÜ Läänemaa Suurperede Liit, Haapsalu Kutsehariduskeskus, OÜ Koogikiirabi.

Projekti toetaja on Eesti noorsootöö keskus, haridus- ja teadusministeerium.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.