Uuemõisas põles pilliroog, viga sai tuld kustutanud naine

28. märtsil kell 12.13 said päästjad väljakutse Haapsalusse Uuemõisasse Neeme tänavale. Hädaabikõne teinud helistaja sõnul põlesid pillirookuhjad. Tulekahju sai alguse lõkkest, millest tuul viis sädemed pilliroogu ning süütas selle. Päästjad kustutasid põlengu kell 14.15. Tuleõnnetuses sai viga naine, kes püüdis tuld kustutada.

Antud sündmus on Lääne päästekeskuse esimene ametlik maastikupõleng sellel aastal. Nüüd on kevad päästjatele ka kohale jõudnud, kahju ainult, et sellises vormis. Lõkke tegemis juures tuleb kindlasti lõket kontrolli all hoida, seda valvates. Suurema tuulega ei tohiks aga lahtist tuld üldse teha.

Saaremaa

26. märtsil Kuressaares K. Ojassoo tänaval toimunud tulekahju põhjuseks oli tõenäoliselt lahtise tule hooletu kasutamine ja seda laste poolt. Paneme lastevanematele südamele, et tikud, tulemasinad ei tohi olla lastele kättesaadavas kohas. Loomulik, et lapsed on uudishimulikud ja tahavad maailma avastada, kuid nende arusaamine, mis on hea või halb, erineb väga täiskasvanutest, kes peaksid olema vastutustundlikud ning arvestama väikelaste eripäradega. Antud sündmus puhul läks õnneks, et keegi tõsiselt viga ei saanud, kuid ehmatus ning kahjustused kodus mõjutavad kõigi osapoolte edaspidist elu oluliselt. Lihtsam on ahvatlevad kuid ohtlikud asjad ja esemed ära panna, kui pärast tagajärgedega tegeleda.

Pärnumaa

28. märtsil kell 16.15 said päästjad väljakutse Tori valda Saugasse Selja teele. Hädaabikõne teinud helistaja sõnul nägi ta lapsi tiigijääl mängimas. Päästjaid nähes lapsed põgenesid. Täname tähelepanelikku ning ohuteadlikku teatajat, kes võimalikust ohust häirekeskusele teada andis. Soovitame tungivalt lapsevanematel rääkida oma lastele kevadisest jääohutusest ning selgitada, millised võivad olla tagajärjed kui minna nõrgale jääle mängima.

Lääne-Eesti pommigrupp

28. märtsil anti demineerijatele teada, et Kuressaares Ida tänaval on elumajast koristustööde käigus leitud kaks detonaatorit. Demineerijad hävitasid umbes nelja sentimeetri pikkused süütekapslid.

Tuletame kõigile meelde, et kahtlaseid esemeid ei tohiks nende leidmisel liigutada. Kahtlastest või teile tundmatutest esemetest tuleb kindlasti kohe teada anda hädaabinumbril 112.

Lääne päästekeskus

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.