Lihulas peeti naistepäeva saalijalgpalliturniiri

Aastast 2009 peetakse Lihulas naistepäeva paiku jalgpalliturniiri naiskondadele. Tänavu toimus see 24. märtsil.

Tänased naiskonnad turniiril. F: Anni Ratas

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi korraldusel peetaval turniiril on aastatega käinud rohkem kui 20 Eesti jalgpalliklubi. Lihulas on naistepäeva karikatele saalijalgpalli mänginud 500 naisjalgpallurit.

On olnud aastaid, kui Lihula spordihoones on mänginud Eesti meisterklubid ning palliplatsil on olnud nii Eesti naiste jalgpallikoondise kui ka noortekoondise mängijaid.

Suuresti loodi see turniir ikka omade, nii Lihulas kui ka mujal Läänemaal jalgpalliga tegelevate tütarlastele mängupraktika andmiseks. Viimastel aastatel on aga olukord Läänemaa naiste jalgpallis kümne aasta taguse ajaga kõvasti muutunud. Hobi korras tegeletakse, kuid hetkel on neidude treeningugrupp ainult Taeblas. Näiteks Lihulas kaheksa aastat tegutsenud mitu noortegruppi on samuti laiali läinud. Lisaks on paljud klubid oma taristut parandanud ja harjutamine käib suuresti kunstmurul, seda ka talvel.

Siiski on naistepäeva jalgpalliturniir selline tore ettevõtmine, kuhu endised mängijad, ka need, kes kodukandist ära lennanud, hea meelega võistlema tulevad.

Selle aasta turniiril osalesid kaks Taebla SK võistkonda ja kaks Lõuna-Läänemaa JK naiskonda.

Nii Taebla treener Ulrika Tülp kui ka Lõuna-Läänemaa JK treener Jaanus Getreu moodustasid võistkonnad enam-vähem neidude jalgpallis oldud aastate järgi. Sellest tuli üks aegade huvitavaim naistepäevaturniir.

Mitte kunagi varem ei ole turniiri võitja kaotanud viimasele ja mitte kunagi varem ei ole olnud enne turniiri viimast mängu olukorda, kus kõigil on võimalus tulla võitjaks. Järelikult olid naiskonnad väga võrdsed. Lisaks näitasid kõik võistkonnad ilusat saalijalgpalli.

Lõpuks võitis turniiri kuue punktiga Taebla SK I naiskond: Laura Lattik, Jana Kardin, Kairit Poks, Hanna Pähn, Ulrika Tülp.

Teiseks tuli samade punktidega Lõuna-Läänemaa JK I: Janet Peet, Maarja Jalakas, Anni Ratas, Regle Kurnim, Anna Luuk.

Kolmandaks mängis kolme punktiga end Lõuna-Läänemaa JK II: Kristiina Kukk, Galina Kuusik, Karis Üksvärav, Janne-Ly Siimon, Elise Ojap, Trinity Õismets.

Neljas koht kuulus samuti kolme punktiga Taebla SK II naiskonnale: Anete Loorits, Lysa-Lota Kuusmann, Lisette Karja, Karolina Lillemets, Ingrika Tuulik.

Turniiri suurim väravakütt oli nelja väravaga Anna Luuk Lõuna-Läänemaa JK I võistkonnast. Kokku lõid väravaid kaheksa naisjalgpallurit.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.