MAALEHE DOKFILM: Värsketel jälgedel – hundid piirasid Läänemaal talu

Lääne-Nigula vallas Leila külas asuva talu pererahvas avastas laupäeva hommikul, et öösel olid hundid hoonete seinaääri nuuskinud ja kogu taluõue tihedalt jälgi täis tatsanud, kirjutab Maaleht. “Minul emana võtab natuke kõhedaks,” ütles kahe väikse lapse ema Lii Toht.

Lii ja Taidus Toht. F: Ivar Soopan

Läänemaalt on tulnud mitu ohuteadet. Hunte on nähtud Haapsalu linnas ja 3. märtsil tungisid hundid Noarootsis Pürksi keskuses kallale koerale.

Ja see pole veel kõik. Läinud laupäeva öösel käisid hundid Lääne-Nigula vallas ühe talu ukse taga ja tegid majapidamises põhjaliku inventuuri.

Leila külas elavad Lii ja Taidus Toht avastasid hommikul, et hundid olid mööda maja ääri käinud ja kõikjale taluõuele hulganisti jälgi jätnud. Võimalik, et ka maani ulatuvatest majaakendest sisse vaadanud, sest aknaalune oli jälgi täis. Sellist asja pole seal kunagi juhtunud.

Maalehe ajakirjanik Ivar Soopan sõitis kogu eilse päeva Noarootsis ja Lääne-Lihulas koos kohaliku jahimehega Hugo Petersoniga ringi ja otsis värskeid hundijälgi. Neid oli põldudel ja rabas palju.

Vaata Maalehe dokfilmi Läänemaa hundiprobleemist siit.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.