Kütid tabasid Noarootsis kärnas isahundi

Noarootsi jahimehed lasid täna Lääne-Nigula vallas Paslepas maha ühe isahundi, kelle laskmise luba jahihooaja välisel ajal oli neile läinud neljapäeval antud.

Paslepa isahunt
Paslepas lastud kärnas isahunt. F: Hugo Peterson

“Poisid said ühe kätte,” lausus Läänemaa hundijahi koordinaator Hugo Peterson Maalehele. “Kärnane kui kurat,” lisas ta.

Peterson pakkus alguses, et see polnud üks neist võsavillemitest, kes viimasel ajal on Noarootsis redutanud ja kes Pürksis koerale kallale tungis, aga loom tuli maha lasta, sest ta oli haige. Hiljem Peterson täpsustas: võimalik, et tabatud hunt oli siiski üks kolmest Pürksis pahandust teinud loomast.

Pürksis ründas 3. märtsil koera kolm hunti, kuigi algul arvati, et neid oli kaks. Petersoni sõnul leidsid jahimehed täna lastud hundi jäljed kõigepealt Tootsi külast, kust hundid edasi liikusid.

Kui haige loom on metsas, jääb küti püssitoru ette, aga teda ära ei lase, siis see on looma piinamine, selgitas Peterson.

Pikemalt loe Maalehest.

Maaleht avaldas täna ka pika videoloo Läänemaa hundiprobleemist. Seda saab vaadata siit.

Erandkorras jahiluba 10. aprillini

Seoses viimasel ajal aset leidnud hundirünnakutega koertele, otsustas Keskkonnaamet 8. märtsil anda loa kolme hundi küttimiseks väljaspool jahiaega Lääne- ja Pärnumaal.

„Küttida on lubatud ainult nuhtlusisendeid, kellel on oluliselt vähenenud inimpelglikkus ning kes oma muutunud käitumisharjumustega seavad ohtu koduloomade elu ja tervise. Selliste isendite puhul on ainsaks tõhusaks kahjude vältimise meetmeks nende küttimine. Kuna mõlema maakonna puhul on koduloomi rünnanud huntide liikumised jahimeestele teada, on võimalik ka küttimist üsna suunatult korraldada,“ lausus Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja Aimar Rakko läinud neljapäeval.

Pärnumaal lubatakse küttida üks hunt Kullipesa ja Surju jahipiirkonnas, Läänemaal kaks hunti Noarootsi ja Haapsalu jahipiirkonnas.

Esialgu kehtib luba 10. aprillini 2018, misjärel hinnatakse olukorda ning vajadusel luba pikendatakse.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.