Laenuvõrdlusportaal: laen ei ole tasuta raha, vaid tõsine kohustus

REKLAAMTEKST: Juba ainuüksi sõna „laen“ tekitab paljudele inimestele hirmujudinaid või manab hoopis silme ette pildi kellestki, kes on aheldatud raske võlakoorma otsa. Paljude jaoks on ka selgemast selgem, et laenu näol ei ole tegemist tasuta rahaga, mis kukub sülle nagu lotovõit.

Ometigi aga idealiseeritakse erinevate kanalite vahendusel laenude võtmist ning kuulutatakse, kuidas tegemist on kiireima ja lihtsaima lahendusega rahalistele probleemidele.

Reklaamid sõnavad, kuidas laenu sõlmimise lepingutasu on 0%, jättes mulje nagu tegemist oleks rahasummaga, mille eest ei tule tasuda sentigi. Krediidikontosid reklaamides kuulutatakse, kuidas selle omamine ei too ühtegi lisakulu… seda muidugi seni, kuni raha ei kasuta. Kümned madala kvaliteediga portaalid üritavad veenvalt selgitada, kuidas laenu saab isegi sissetulekuta. Sajad inimesed otsivad iga kuu Google’i vahendusel, kuidas laenu võtta maksehäiretega.

Kõik see viitab ühele vankumatule asjaolule: finantskohustusi võetakse endiselt väga muretult ning tihti ei tajuta kohustuse tegelikku olulisust.

Probleemi lahendamiseks on õnneks muudetud laenuturg tõelisest metsikust läänest, kus sms-laenud valitsesid täiel jõul, üsna rahumeelseks maastikuks, kus iga laenupakkuja peab hoolikalt kaaluma taotleja tausta ning tema maksevõimekust. Endised kurjajuured kiirlaenud on samuti muutunud turvalisemateks ja mõistlikemateks ning enam ei pea tarbijad pelgama mitmesajaprotsendilisi lisakulusid.

Samas ei saa aga laenupakkuja teha valikut inimese enda eest ning soovitada veel korra otsust läbi mõelda. Kas laen on alati õige lahendus? Taotletav 1000 eurot võib täna tunduda kui tõelise õnneallikana, mis lahendab tekkinud probleemi ja jätab mulje nagu raha oleks maast leitud, kuid sellele järgneb karm tõelisus järgmisel kuul, mil tuleb raha tasuma hakata.

Laenuvõrdlusportaal Financer.com loodab oma moraalihõngulise üleskutsega tuletada meelde, et iga finantskohustus on reaalne kohustus, mitte lihtsalt sülle kukkunud võit. Isegi perfektse krediidiskoori ja hea sissetulekuga pere peaks mõtlema mitu korda enne laenutaotluse esitamist.

Vastutustundliku laenukäitumise süvendamiseks on võimalik portaali kaudu võrrelda Eesti laenuturul tegutsevate laenupakkujate võimalusi, nende pakutavaid intresse ja tingimusi. Vaid mõne sekundi pikkuse otsingu järel on võimalik avastada, kuidas mõne laenusumma puhul võib kogukulukus erineda üle tuhande euro. See tähendab tuhandet eurot, mille peaksid muidu maksma oma taskust.

Kui kavatsed võtta vastu rahalisi otsuseid, ükskõik kui pakiline olukord ka poleks, mõtle hoolikalt. Laen võib olla küll päästev õlekõrs, kuid ainult siis, kui otsus vastu võtta kaalutletult.

2 Responses to "Laenuvõrdlusportaal: laen ei ole tasuta raha, vaid tõsine kohustus"

  1. kodanlane   25. veebr. 2018 at 19:33

    Oeh… moraalihõnguline üleskutse mai äss. Financer maksab kinni lehed, et need “kirjutaksid artikli” nende suurepärastest “toodetest”. Sisuturundus on üks hirmus hirmus asi, kui meie fourth estate SMS-laene ja muidu agregaatoreid pähe määrima hakkab. Meedial on hetkel muidugi raske, aga neid agregaatoreid on hetkel turul niiiii palju (esimene guugledamine tõi välja näiteks https://www.coolfinance.ee/ aga no neid lehti ikka jagub söögi alla ja peale), et kui lehed kõiki neid kiitma hakkavad, siis ei jätku uudisteks üldse aega

    Vasta
  2. Oeh   10. märts 2018 at 23:06

    Kallis kodanlane, kui sa oleksid 1% ka kursis Financeri tegevusega, siis sa ei kisendaks siin sellist juttu. Olen selle sinu poolt nn guugeldamise kaudu väljatoodud lehega enamgi kui kursis ning tegemist on kõige saamatuma laenuvõrdluslehega, mida eales olen näinud. Pooled tekstid on plagiaat. Financer vähemalt üritab midagi inimeste peakoludesse edastada, olgu seda siis kas või uudiste kaudu. Kuidas muidu inimeste rumal finantskäitumine muutub. Enne kui tuled siin oma linke lehvitama ja levitad plagiaati täis lehti ja teed maha legitiimseid ning kasulikke portaale, veendu ikka, mida sa teed. Vähemalt keegi üritab midagi muuta inimeste rahaasjades ja seda paremuse poole.

    Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.