Laskjad Arles Taal ja Triin Kuusik tulid Eesti meistrivõistlustel medalikohale

Oma kuulumist tippu kinnitasid laskjad Arles Taal ja Triin Kuusik, kes tulid täiskasvanute Eesti meistrivõistlustel järjekordselt medalile. Taal võitis hõbeda ja Kuusik pronktsi.

Triin Kuusik.

Eesti õhkrelva meistrivõistluste lõppvõistlusele pääsevad viimase kuue kuu tulemuste põhjal igas harjutuses 20 paremat laskurit. Läänemaa laskureid oli nimekirjas arvukalt.

Meeste püssis: Kristjan Tiitsma, Martten Tiitsma, Eerik Salf. Meeste püstolis: Arles Taal, Jaago Kajalainen, Ekke Alar Toomingas. Kõige arvukamalt naiste püstolis: Kaidi Saarna, Triin Kuusik, Kaisa Kuusik, Kerli Neljas, Kärt Vassar.

Esimest korda Männiku lasketiirus peetud võistlustel selgus eellaskmisega 8 paremat, kes seejärel asusid selgitama medaliomanikke. Meie laskuritest osutus kõige edukamaks naiste õhupüstolis 60 lasku Triin Kuusik. Eelvõistlusega sai ta kokku korraliku 561 silma, mis oli võistluste kolmas tulemus.

Finaalilaskmist alustas ta bravuurselt ja asus kohe alguses juhtima. Närvide mängus konkurentidega tuli finaali keskosas sisse 6 silma, mis kukutasid ta 6. kohale. Seejärel tuli väljakukkumisfaasis juba võidelda edasipääsu eest. Rohkem enam ebaõnnestunuid laske ei tulnud ja õnnestus välja võidelda pronksmedal.

Võitis narvakas Aleksandra Moissejeva ja teine oli Männiku klubi esindaja Heili Lepp.

Lähedale finaalipääsule oli ka Kaidi Saarna, vaid 2 silma jäi puudu ja tasuks 10. koht. Otsustavaks sai tema kehvalt lastud viimane seeria, millega läks kaotsi palju silmi.

Meeste õhupüssis 60 lasku võis oodata kõike. Võimutsesid narvakad, keda oli finaalis kuus, lisaks Kaiu laskur ja meie Kristjan Tiitsma kaheksandana. Enda jaoks üllatuslikult finaali pääsenud Kristjan lasi vapralt ja tasuks 7. koht.

Meeste õhupüstolis pääses samuti viimasena finaali Arles Taal. Sarnaselt Kristjaniga suutis tema oma kohta finaalis parandada ja oli lõpptulemustes 7. kohal.

Palju paremini õnnestus Arles Taalil liikuva märgi harjutus, kus ta saavutas hõbemedali. Kuldmedal ei olnud seekord käeulatuseski. Puudu jäi 15 silma.

Mati Seppi

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.