Kullamaal põles maja korstnas tahm

10. veebruaril kell 16.42 said päästjad väljakutse Lääne-Nigula valda Koluvere külla. Teataja sõnul oli maja korstnast näha leeke. Päästjad selgitasid sündmuskohal välja, et tegemist oli tahma põlemisega korstnas. Põleng kustus iseseisvalt.

Päästeamet: Viimase paari nädala päästesündmusi jälgides võib kindlalt öelda, et kütteseadmete kütmine on olnud intensiivne ning süsteemidesse on ladustunud tahm ning pigi. Nii mõneski kodus on selle tagajärjel toimunud tahmapõleng. Õnneks ei ole siiani midagi tõsist juhtunud, enamik põlengud korstnas on ise sumbunud, kuid see on kindel märk sellest, et küttesüsteemid vajavad kontrollimist. Kõik tahmapõlengud ei pruugi lõppeda nii õnnelikult ning ei ole mõtet oodata selle päriselt juhtumist, veendumaks, et olukord vajab korstnapühkija sekkumist. Kütteseadmeid tuleb hooldada igal aastal minimaalselt ühe korra. Vajadusel tuleb lõõre puhastada tihedamalt, et oht tahmapõlengute tekkimiseks oleks minimaalne. Kuna käimas on aktiivne kütmisperiood, peaks siiski vahepeal kontrollima, mis olukorras küttesüsteemid on. Tahmapõlengud lõhuvad kütteseadet ning selle tagajärjel kuumenenud või katki läinud kütteseadme osadest võib kergesti süttida kogu hoone.

Saaremaa

12. veebruaril kell 6.32 kutsuti päästjad appi liiklusõnnetusele Saaremaa valda Tagavere külla. Päästjad aitasid kannatanud kraavi sõitnud sõidukist välja ning likvideerisid autol süttimisohu.

Raplamaa

11. veebruaril kell 11.44 said päästjad väljakutse Märjamaale Kasti teele, kus teataja sõnul põles korstnas tahm. Päästjad kontrollisid küttesüsteemi üle, põleng sumbus iseseisvalt ning edasist ohtu ei tuvastatud.

11. veebruaril kell 00.55 kutsuti päästjad appi liiklusõnnetusele Kohila vald Angerja külla. Päästjad aitasid kannatanud sõidukist välja ning kiirabi saabumiseni oli päästeautos soojas. Sõiduk tõmmati tagasi ratastele ning likvideeriti süttimisoht.

10. veebruaril kell 23.16 kutsuti päästjad appi liiklusõnnetusele Kohila valda Rabivere külla. Päästjad aitasid vastu puud sõitnud autost kannatanu välja ja andsid üle kiirabile. Sõidukil eemaldati süttimisoht.

9. veebruaril kell 23.39 said päästjad väljakutse Kohilasse Vabaduse tänavale. Teataja sõnul oli korteris tunda gaasilõhna. Päästjad selgitasid sündmuskohal välja, et gaasiballoon oli halvasti ühendatud. Balloon viidi õue ning ruumid tuulutati.

9. veebruaril kell 10.30 said päästjad väljakutse Kohila valda urge külla. Teataja sõnul oli toas tunda vingu ning korstnast oli kuulda praksumist. Päästjad selgitasid sündmuskohal välja, et tegemist oli korstnapõlenguga, mis oli lõppfaasis. Maja küttesüsteemid ning ümbrus kontrolliti üle termokaameraga, et välistada tule levikut maja konstruktsioonidesse. Midagi ohtlikku ei tuvastatud, elanikel soovitati enne järgmist kütmist kutsuda süsteeme kontrollima korstnapühkija.

Pärnumaa

10. veebruaril kell 21.34 said päästjad väljakutse Saarde valda Kilingi-Nõmme Kantsi tänavale. Teataja sõnul oli elumaja korstnast näha leeke. Päästjad selgitasid sündmuskohal välja, et majas oli bullerjani alla pandud liiga palju puid ning selle tagajärjel lõi korstnast leegi välja. Muud ohtu ei tuvastatud.

Hiiumaa

11. veebruaril kell 3.31 kutsuti päästjad appi liiklusõnnetusele Hiiu valda Kidaste külla. Päästjad tõmbasid kraavi sõitnud sõiduki tagasi teele.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.