Haapsalu laskjad jõudsid juunioride meistrivõistlustel kõrgetele kohtadele

Eesti juunioride meistrivõistlustel õhkrelvadest laskmises oli meie laskuritele ülimalt edukas. Võideti 2 kuldmedalit ja 1 hõbemedal. Neljas finaalis (igaühes oli 8 kohta) osales kokku 9 meie noorlaskurit.

Neidude püstolilaskjad (vasakult): hõbe – Kaisa Kuusik, kuld – Kärt Vassar, pronks – Alina Kovaljova (Männiku Laskurklubi). F: Mati Seppi

Superedukaks kujunes neidude õhupüstol, kus Eesti juunioride finaallaskmise rekordi ületanud Kaisa Kuusik jäeti hõbemedalile. Võitjaks tuli teine rekordi ületanud Haapsalu laskur, kelleks oli Kärt Vassar.

Lisaks osalesid finaalis Lydia Kurus, kes saavutas 5. koha, ja Kerli Neljas, kes oli 8. kohal.

Esikümne lõpetas jällegi haapsallanna Anni Kallas. Tähelepanuväärne on seegi, et viimasel viiel aastal on neli korda olnud võitja Haapsalust.

2014 Kerli Neljas

2015 Kaisa Kuusik

2016 Lydia Kurus

2017 narvalanna Aleksandra Moissejeva

2018 Kärt Vassar

Sugugi kehvemalt ei esinenud meie püstolilaskjaist noormehed. Tugeva laskmise tegi Elari Tahvinov ja tasuks kuldmedal. Teiseks jäeti võistluste favoriit, valgalane Kirill Lepman. Esimest korda finaalis võistelnud Karl Gregor Jakk tuli 6. kohale ja Ekke Alar Toomingas oli 8. kohal.

Tubli esinemise tegid ka püssi noormehed. Finaalis osales kaks meie laskurit. Eerik Salf saavutas 6. koha ja Martten Tiitsma 7. koha. Kõige napimalt jäi finaalist välja Silver Loorens, kes oli kokkuvõttes 9. kohal.

Mati Seppi

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.