Lääneranna koolide lapsed võistlesid edukalt Pärnumaa meistrivõistlustel

Lihula gümnaasiumi, Virtsu kooli ja Kõmsi algkool-lasteaia kergejõustiklased võtsid osa Pärnumaa maakoolide sisekergejõustiku meistrivõistlustest. See oli nende koolide jaoks esimene võistlus Pärnumaa koosseisus.

Lihula, Virtsu, Kõmsi lapsed Pärnu kergejõustikuhallis. F: Romet Mihkels

Pärnu kergejõustikuhallis peetud võistlustel osales 13 kooli ligemale saja noorsportlasega. Parimad selgitati D (2007-2008) ja C (2005-2006) vanuserühmades. Noored võistlesid 60 meetri sprindis, tüdrukud 600 ja poisid 1000 meetri jooksus, kaugushüppes, kuulitõukes ja kõrgushüppes.

Meie noored olid tublid ja tõid oma kodukoolidele kokku kaheksa medalit. Lisaks medalivõitudele olid noored sportlased sellele mitmel alal väga lähedal, nii võideti ka palju esikuuiku kohti.

Kogu võistluse parimaks sportlaseks tuli Lihula gümnaasiumi neljanda klassi spordipoiss Keiro Ristikivi. Kõigil neljal alal, kus ta võistles, saavutas ta ka esikoha. Kõikidel aladel püstitas poiste D-klassis võistlev Keiro ka isiklikud rekordid: 60 meetri jooksus 9,2, kaugushüppes 3.91, kuulitõukes(2 kg) 7.85 ja kõrgushüppes 1.25.

Sama kooli õpilane Herman Reinmaa saavutas pronksmedali kuulitõukes. Poiste C-klassi arvestuses tõukas ta 3 kg kuuli 8.97. Veel oli ta kuues kõrgushüppes.

Tema koolivend Ken-Indrek Klimpuš tõukas kuuli 8.19 ja oli neljas. Ka Ken-Indrek oli tubli kõrgushüppes, lõpetades esikaheksas.

Stefan-Lauri Mölder tegi väga stabiilsed stardid poiste C-klassis. Kolmel alal mahtus ta esikaheksasse. Parim ala oli 1000 meetri jooks, kus ta saavutas ajaga 3.50,8 tubli viienda koha.

Raikko Kanter hüppas poiste C-klassis kaugust 3.78 ja saavutas kaheksanda koha.

Poiste C-klassi kõige osavõturohkem ala oli 60 meetri sprint. Siin tuli starti 27 poissi ja Lihula poistest oli väledaim Paul Lomp, kes ajaga 9,6 sekundit oli kümnes.

Lihula gümnaasiumi tütarlastest küündis medalivõiduni Eliise Kolõtšev. Tütarlaste C-klassi kuulitõukes tuli 2 kg kuuliga isiklik rekord 9.66.

Helena Klimpuš oli tubli D-klassi kaugushüppes, saades tulemuseks 3.51. Õnnetuseks kaotas ta pronksmedali ainult ühe sentimeetriga.

Kertu Kesküla oli tubli sama vanade tüdrukute 600 meetri jooksus. Tema aeg 2.30,5 andis seitsmenda koha.

Medalivõidu üle said rõõmu tunda ka Virtsu kooli ja Kõmsi kooli sportlased. Virtsu poiss Geron Noor hüppas uueks isiklikuks margiks poiste C-klassis 4.21 ja võitis pronksmedali kaugushüppes.

Kahekümne õpilasega Kõmsi kooli tuli medalivõit tüdrukute D-klassis – Helena-Caroly Kukispuu tõukas 2 kg kuuli hõbemedali vääriliselt 3.78. Veel oli ta kahel alal väga tubli: kaugushüppes kuues tulemusega 3.48 ja 600 meetri jooksus kaheksas (2.32.0).

Üldse võitis medaleid 12 kooli sportlased. Lihula gümnaasium platseerus selles reas teisele kohale. Ettepoole mahtus Kilingi-Nõmme gümnaasium.