Lihula noorte töömalev “Piiridest väljas” on aasta noortemaleva nominent

26. jaanuaril toimuval noortevaldkonna tunnustussündmusel kuulutab haridus- ja teadusminister välja valdkonna kõige vägevamad tegijad. Nominentide seas on ka Lihula noorte töömalev “Piiridest väljas”.

Lihula noorte töömaleva koostöö kohalike noorte, vallavalitsuse ja ettevõtjatega andis 2017. aasta suvel malevas osalenud noortele võimaluse tutvuda nelja kohaliku ettevõtte juhi ja nende ettevõtete tegevustega.

Maleva “Piiridest välja” idee on kombineerida ühelt poolt malevale omaseid kergemaid, noortele sobivaid töid, kuid samas anda neile võimalus näha ja kuulda, mis toimub piirkonna suuremates ja igapäevaselt ekspordiga tegelevates ettevõtetes ning tutvuda nende juhtidega. See on oluline selleks, et noored õpiksid ja saaksid kogemusi, teadmisi ning ettevõtjatega kaasa mõelda.

Uudse lähenemisega maleva korraldamisega suutsid Lihula vallavalitsuse noorsootöötajad astuda n-ö piiridest välja: avada noortele ukse kohalikesse ettevõtetesse, kaasata ettevõtjaid noorsootöösse ning jagada noortele kohalike ettevõtete edulugusid. Noored said koostöös ettevõtjatega malevas nii väärtusliku töökogemuse kui ka võimaluse siseneda enesekindlamalt ja teadlikumalt tööturule.

Tunnustuse võitjad selguvad 26. jaanuaril toimuval noortevaldkonna tunnustussündmusel. Otseülekannet sündmusest saab jälgida Delfi vahendusel.

Allikas: ETNK

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.