Haapsalu sportlased jõudsid Tallinna kergejõustikuvõistlustel kõrgetele kohtadele

Lasnamäe kergejõustikuhallis peeti uue aasta esimene kergejõustikuvõistlus. Teivashüppe GP Tallinna etapil võistlesid paljudel aladel Eesti tipud. Mitmes vanuseklassis kaasa teinud Haapsalu Kergejõustikuklubi sportlastele olid võistlused edukad.

Selle võistluse puhul võiks eriti esile tõsta Kristo Simulaski ja Kevin Saksoni sooritusi.

Kristo Simulask. F: Kaja Ladva

Haapsallane Kristo Simulask, kes sellest aastast esindab Tartu SS Kalev värve, tegi kaasa kahel alal ja mõlemal püstitas isikliku rekordi. Jaan Tiitsaare käe all harjutav Eesti Lennuakadeemia tudeng hüppas teivast 4.85. See andis talle meeste konkurentsis hõbemedali.

Teise rekordi püstitas eelmisel aastal U20 Euroopa meistrivõistlustel võistelnud atleet 60 meetri tõkkejooksus. Täiskasvanute tõkkekõrgustega distantsi läbis peatselt 20-aastaseks saav kergejõustiklane 8.50 sekundiga.

Kevin Sakson võitis mõlemad kuulitõukevõistlused. Meeste arvestuses tuli 17-aastasele kuulitõukajale esikoht 7,26 kg kuuliga tõugates tulemusega 15.07 ja U20 klassis kuue kilose kuuliga 17.16. Mõlemad on noormehe isiklikud margid.

Häid esitusi oli palju, püstitati mitu uut isiklikku marki, kuid täpsustamise ootuses nendest eelolevate võistluste kokkuvõtteid tehes.

Anna-Maria Vjazemski läbis 60 meetrit tõketega distantsi 9.38 ja sprintis U20 vanuseklassis 150 meetrit ajaga 20.51. Mõlemad andsid neiule viienda koha.

Sebastian Juhan Liiva tegi väga hea sissejuhatusse uude vanuseklassi. Esimese võistluse U18 vanusegrupis teinud sportlane tõukas kohe 5 kg kuuli 11.56. Näiteks veel septembris tõukas ta neljakilost kuuli 12.01.

Eesti U16 mitmevõistluse meistrivõistlusteks valmistuvad tütarlapsed olid hoos üksikaladel ka Tallinnas. Keity-Liina Kallas tõukas teise koha vääriliselt kuuli 10.13, sprintis 150 meetrit 20.69 ja tõketega 60 meetrit 9.72-ga. Mõlemal alal oli ta kuues. Teivashüppes ületas ta 2.75.

Annabel Moor tõukas 3 kg kuuli 9.98 ja läbis tõketega 60 meetrit 9.95. Teivashüppes ületas ta kõrguse 2.55.

TV 10 Võru etapil 2 kg kuuliga maakonna omavanuste kuulitõukerekordi püstitanud Maily Märss tõukas sellel võistlusel vastavalt U16 vanusele 3 kg kuuliga. Tulemuseks 9.46. Teivashüppes tuli 2.45 ja 60 meetri tõkkejooksus 10.08.

Kõige nooremad, U14 noored jõustiklased tegid jällegi väärt võistluse. Emma Kathrina Hein mahtus poodiumile lausa kolmel korral. Teine koht tuli teivashüppes tulemusega 2.35, kolmas koht aga kuulitõukes 2 kg kuuliga tõugates 10.37 ja 150 meetri jooksus 21.18-ga.

Sprindis oli selle vanuse tütarlaste võistluses stardis koguni 40 sprinterit. Emma Kathrina treeningukaaslane Kleer Jaani sai 60 meetri tõkkejooksus tulemuseks 10.41 kolmanda koha ja teivashüppes 2.35-ga teise koha. Veel tõukas ta kuuli 9.38 ja oli neljas.

Noorema vanusegrupi poiste arvestuses tegi hea võistluse Tanel Toomemägi. Kuulitõukes tuli esikoht. Selleks tuli tal tõugata 3 kg kuuli 10.17. Kiirjooksus, kus distantsiks ikka 150 meetrit, märgiti Ridala koolis õppivale noorkergejõustiklasele ajaks 21.43. Sellel alal oli stardis taas palju osalejaid, tervelt 39.