Raamatukogu kohtumisõhtule tuleb alpinist ja fotograaf Jaan Künnap

Kolmapäeval, 10. jaanuaril kell 17.30 esineb Haapsalu raamatukogu (Posti 3) lugemissaalis alpinist ja fotograaf Jaan Künnap.

Eestis ei ole küll suuri mägesid, kuid on nimekaid alpiniste, kel saavutusi ette näidata kuhjaga. Jaan Künnap on neist vast üks kogenenumaid.

Jaan Künnap Lenini mäetipul. F: Jaan Künnap / Wikipedia

Künnap on tegelnud fotograafia ja alpinismiga aastast 1972, ta mitmekordne Eesti meister matkatehnikas. Ta on osalenud Eesti gruppidega mitmel Pamiiri ekspeditsioonil ja Eesti esimesel Himaalaja ekspeditsioonil (1998) jõudes Cho Oyul 8000 meetri kõrgusele.

Kokku on tõusnud Künnap rohkem kui 150 tipule, sealhulgas Euroopa, Aafrika ja Ameerika kõrgeimatele tippudele.

Künnap oli 1983-87 Tallinna Alpinismiklubi ja on aastast 1999 omanimelise alpinismiklubi juhataja. Samal aastal valmis Riho Västrikul (OÜ Vesilind) temast portreefilm “Lumeleopard”.

Samuti on Künnap Eesti fotokunstiühingu asutajaliige. Künnapi peamiselt alpinismiteemalistel fotodel avanevad puutumatu looduse ürgne ilu ning inimese ja looduse suhe. Tal on kokku 53 isikunäitust ning on osalenud ühisnäitustel 18 välisriigis.

Haapsalu toimuval kohtumisõhtul räägib Jaan Künnap nii fotograafiast, alpinismist kui ka niinimetatud meeskonna sõlmimisest. Ühtlasi tutvustab ta oma 2016. aastal ilmunud raamatut “Sõlmed ja pleisid”.

Liina Valdre

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.