Lembitu Twerdjanski: Viimse võitluse maale…

Riigikogu võttis vastu alkoholi- ja reklaamiseadust muutva seaduse, kus karmistatakse müüjatele kehtestatud nõuet tuvastada alkohoolsete jookide ostja vanus. Seadusemuudatusega lubatakse kontrollostud nii alaealistele alkoholimüügi keelu täitmise kontrollimiseks kui ka salaalkoholi müügi tuvastamiseks.

Läänlasele saatis kirja Lembitu Twerdjanski, kes ei pea sellist alaealiste ärakasutamist õigeks.

Lembitu Twerdjanski:

Üleeile võttis Riigikogu vastu seadusetäienduse, mis lubab alaealisi kasutada „tankistidena“ seaduserikkumiste avastamisel alkoholimüügil. Kahtlen sügavalt, kas selline seadusemuudatus on eetiline.

Alaealised rakendatakse tööle, mis on neile loomuvastane. See lõhnab juba inimkaubanduse järele. Järgmine aste on alaealiste väljapanemine söödaks võitluses prostitutsiooni ja pedofiiliaga. Mis moraalist me saame rääkida?

Igatahes Riigikogu liikmed peaksid küll moraaliteemal edaspidi rääkimast hoiduma.

Teiseks tekitab see kindlasti ka neis alaealistes endis huvi alkoholi vastu, mida püüame ju kogu aeg vältida. Ka ei pane nende suud kinni, kindlasti levib see koolikaaslaste hulgas ja nüüd on „ostukõlbulik“ sõber omast käest võtta.

Kas lapsevanematega ja pedagoogidega on sellist asja arutatud? Mina küll ei lubaks oma alaealisel järeltulijal sellist „mängu“ kaasa mängida, olgu see või kohtuniku poolt lubatud.

Kui seda ikka tehakse, on see kindlasti juba õiguskantsleri ja laste ombudsmani asi. Lapsevanemad! Ärge laske poliitikuid ja ametnikke manipuleerida oma järeltuleva põlvega pelgalt nende toolihoidmiskire rahuldamiseks.

Olen juba vana mees, lähenen 80-le ja ei karda enam kellelegi oma arvamust öelda. See tegu on minu meelest sigadus Riigikogu poolt. On tõesti tunne, et nüüd oleme jõudnud alkoholivõitluses viimse võitluse maale…

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.