Lääne päästekeskus leidis kontrollkäigul kasutuseta hoonetest ja sotsiaalpindadelt kümneid ohuallikaid

Sotsiaalpind Pärnus. F: Päästekeskus

Lääne päästekeskus käis eelmisel nädalal kontrollimas kasutuseta hooneid ning sotsiaalpindu, et ennetada traagilise lõpuga sündmusi. Läbi käidi üle 300 hoone kuues maakonnas. Sealhulgas ligi 100 kasutuseta hoones ning üle 200 kodu ja sotsiaalpinna.

Kasutuseta hoonetest leiti seekord Pärnu linnas üks isik, kellest teavitati ka Pärnu linnavalitsuse sotsiaalvaldkonna töötajaid. Väga paljudes hoonetes esinesid elutegevuse märgid, et neid pindu elamiseks kasutakse – magamisasemed, toidujäätmetega kaetud lauad.

Seega probleem on siiski olemas ning selliseid kohti kasutatakse elamiseks. Kasutuseta hoonetest pea kahekümnega tuleb edasi tegeleda, sest nendesse oli sisenemine takistamata.

Päris kurb vaade avanes päästemeeskondadele sotsiaalpindadel. Seekord külastatud eluruumidest vajab edasist tegelemist vähemalt 50 kodu. Enamikus kodudes puudus suitsuandur, elektrijuhtmed olid halvas seisus, küttesüsteemid samuti. Leiti nii mõnigi eluruum, mille olukord oli nii halb, et tekkis küsimus, kuidas seal veel ühtegi õnnetust ei ole juhtunud.

Päästjad jätkavad nende kodude jälgimist ning kontrollkäikudel tehtud tähelepanekud ning probleemid edastatakse kohalikele omavalitsustele.

Käes on aasta olulisemad pühad. Igast telekanalist on võimalik vaadata inimeste südantlõhestavaid elu lugusid. Tõsiasi on aga see, et neid inimesi on Eestis väga palju ja nad on meie lähedal, kuid me ei kipu neid märkama. Tegelikult on meil kõigil samuti oma lugu, kuid saame rõõmu tunda sellest, et meil on hästi läinud ja meil on täna kodu, kus olla ja pere, kellega koos rõõmu tunda. Jagame oma õnne siis ka teistele, neile, kellel ei ole nii hästi läinud. Märkame neid, kes abi vajavad, sekkume või anname neist vähemalt teada.

Kirjale lisatud pildid on jäädvustatud sotsiaalpindadel, ilmestamaks tingimusi, milles inimesed elavad.

Kaunist ning tuleohutut pühadeaega!

Lääne päästekeskus

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.