RITA HELISMA: Kas teadsid, et Ühiskaardiga saab Go Busiga sõites pileti 5% soodsamalt?

Ühistranspordi teemat saab pidada minu lemmikteemaks. Mõtlesin, et jagan mõtteid ja kogemusi, miks on läänemaalasele/hiidlasele/eestimaalasele Ühiskaarti kasulik omada.

Reisimuljed ei pea sugugi tulema kaugetest maadest ja võõrast keskkonnast, vahel võib pajatada huvitavaid seiku ka lähedalt. Järgnevad mõtted on suunatud üle terve Eestimaa bussiga reisivatele inimestele. Tahan rääkida, miks on kasulik omada Ühiskaarti.

Ühiskaardini, mida rahva suus kutsutakse ka “roheliseks kaardiks” tema värvi poolest, kuid roheline kaart ta siiski ei ole, jõudsin mina paar aastat tagasi. Mul tekkis vajadus tihedateks sõitudeks Uuemõisast Tallinnasse ja teistpidi tagasi.

Mis maksab üheotsapilet, seda sõitjarahvas teab. Tarvitseb see kahega korrutada, on edasi-tagasi käik kokku arvutatud. On kallis? Jah, kui sissetulek ei küüni kaugeltki Eesti keskmiseni, saab seda kulukaks pidada. Kuid sõita on vaja.

Võib-olla sina, bussisõber, veel ei tea, et omades Ühiskaarti, on võimalik sõita terves Eestis Go Busiga 5% soodsamalt. Ega minule ka omal ajal keegi rääkimas käinud, et niisugune võimalus kehtib juba aastakesi ja meie ei teagi.

Pole palju lisada siia Go Busi kodulehe link neile, kes omavad netile juurdepääsu ja saavad kõikidest tingimustest ise otse lugeda.

Kui sinu peres on emasid-isasid või teisi täisealisi pereliikmeid, kellele ei laiene õpilase/üliõpilase või 60+ sõidusoodustus, siis räägi neile sellest, mida praegu loed.

Ma ei tea terve maakonna eest kõnelda (Läänemaal), kuid kaks kindlat kohta, kust Ühiskaarti hinnaga 2 eurot osta saab, on Haapsalu ja Uuemõisa postkontorid.

Möödunud nädalal astus Uuemõisa postkontorist läbi üks bussi peale tõttav tütarlaps sooviga osata Ühiskaarti, kuna oli oma kaardi just ära kaotanud. Seda talle müüa ei olnud, kuna siiamaani polevat selle järele nõudlust olnud. Arutlesin endamisi ning pidasin õigeks Ühiskaarte postkontorisse tellida.

Julgen kiita, et Ühiskaardi omamine tasub ennast kuhjaga ära juba mõne sõidu järel. Kiiresti saab selgeks ka selle peale raha laadimine ja pileti ostmine – kas siis interneti teel või otse bussijuhilt – Ühiskaardiga makstes. Internetist ostu puhul ei ole isegi paberile seda vaja trükkida. Ja nii alati 5% odavamalt.

Ühiskaardi koduleht asub siin.

Ma panin need mõtted kirja omaalgatuslikult, hea inimene. Ei maksa arvata, et keegi on minult neid ridu tellinud või teen ma heategevuse korras reklaami Go Busile. Ma toetan oma mõtete jagamisega lihtsat inimest, nagu ma ise olen. Igaühel meist on vaja kuhugi sõita, olla teel. Kel vähem, kel rohkem. Kel lähemale, kel kaugemale.

Ühte bussiliini oskan veel soovitada, kus Ühiskaardiga ostetud pilet Balti jaamani maksab 4.08 eurot (tavapilet 5.10 eurot): väljumisega igal argihommikul Haapsalu bussijaamast – nr 149 (Haapsalu – Rummu – Ämari – Keila – Harku – Tallinn). See on põnev varahommikune liin, väljumisega 5.30 ja kell 7.30 sihtpunktis.

Seda liini teenindab ATKO Liinid OÜ. Sama liin sõidab argiõhtuti ka tagasi. Need 2 sõidutundi mööduvad lennates. Kes unine, võib sõidu ajal silma kinni lasta, kes erksam, saab kodumaa mitmekülgsust bussiaknast vaadelda. Ise eelistasin seda viimast tegevust.

Minule isiklikult meeldib bussiga sõita. Jalgratas on lühemate vahemaade läbimiseks Uuemõisa-Haapsalu-Uuemõisa piirkonnas. Mõnusat bussiga kulgemist bussirahvale!

Rita Helisma
läänlane

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.