Läänlastel läks Läänemaa rahvarallil nii hästi kui ka halvasti

Pärast mõneaastast pausi korraldas klubi Kiired ja Õlised Piirsalu kandis jälle rahvarallit. Ilm oli ilus ja võistluspäev pikk.

Kohale tuli 89 meeskonda, kellest omakorda 16 olid Läänemaalt. Kavas oli kaheksa kiiruskatset, millest võib-olla kõige mõnusam ja tehnilisem oli Annamõisa kiiruskatse.

Esimesena läksid rajale neli V60+ veteransõitjat. Kuni 5. kiiruskatseni juhtis võistlust Toomas Lemberg/Hedi Polberg ja siis asusid võistlust juhtima ning võitsid Hillar Kruusma/Rutmar Raidma.

Kuni 6. kiiruskatseni olid kindlal 3. kohal Valter Puda/Jaan Melsas, aga siis tuli tehniline rike ja katkestamine ning kolmandale kohale tõusid Väino Tõkke/Indrek Kirss.

J-16 klassis olid stardis kuus meeskonda, neist kolm läänlased. Päeva kokkuvõtteks sai 2. koha Eerik Pank/Raimo Lillemets, 5. oli Marcus-Indrek Simmer/Indrek Simmer ja 6. Cärolyn Soidla/Rauno Uustalu.

Soidla oli väga rahul, et sel korral ei olnud tehnilisi viperusi, kuigi viimasel katsel käidi natuke raja kõrvalt juurde võtmas.

2WD-V klassis oli stardis 19, meilt kaks meeskonda. Rauno Ollema/Kristjan Must olid päev läbi poodiumikonkurentsis ja lõpetasid kolmandana. Karel Šuman/Virgo Šuman olid lõpetuseks tublil 7. kohal.

2WD-S klassis oli stardijoonel 26 meeskonda, kellest kolm meeskonda Läänemaalt. Patrick Madar/Tiina Kaldma lõpetasid tublil 5. kohal, kuna polnud tükk aega sõitnud. Valmar Gilden/Jüri Hinsberg olid esimesel rallil ja tasuks 8. koht. Marko Kukuškin, kes oli favoriit, sõitis kahjuks kohe esimesel kiiruskatsel teelt välja ning tuli katkestamine. Serepärast läheb tema hooaja lõpp pingeliseks.

SU klassis oli stardis 11, meilt neli meeskonda. Egert Jakobi/Bruno Jakobi juhtisid päeva esimest poolt, aga teine pool ei sujunud kuidagi ja lõpuks saadi 3. koht. Martin Jaanus/Ranno Kristmann päev ei alanud sujuvalt, aga läks paremaks ja lõpuks 6. koht.

Üle pika aja oli stardis Sander Ilves/Tõnis Avila. Kui päeva esimeses pooles oldi poodiumikohal, siis teises pooles kadusid pidurid ning siis sellest ka katkestamine.

This slideshow requires JavaScript.

Teine meeskond, vennad Stern Ilves/Jonar Ilves näitasid ka pärast pikka vaheaega head sõitu, kuni 4. katsel tuli sisse sõiduviga ja sealt edasi “katus” ning katkestamine.

Nüüd on väike vaheaeg. 21. oktoobril sõidetakse Ridala ja Lääne-Nigula valla teedel öine rahvaralli, millist korraldati viimati 2005. aastal. Esimene võistlusauto stardib Kiltsi lennuväljal kl 19.30 ja finišeerib orienteeruvalt kl 02.30.