MAALEHT: Kõige töökam eestlane, kes on ennast rõõmuga lauta aheldanud

Saaremaa mees Raimond Ellik on oma laudas lüpsnud 160 lehma ligi neli aastat ühtejutti ilma ühegi puhkepäevata. 21 aasta jooksul on võtnud vaid 50 vaba päeva. Ta magab öösel vaid 3 tundi ning jookseb laudas 45 000 sammu päevas. Iga päev turgutab ta end liitri jäätisega. Maalehe ajakirjanik Silja Lättemäe käis tublil taluperemehel külas.

Veel tänase Maalehe teemasid:

Rasmus Puur: olen valmis kriitika turmtuleks

26aastase Rasmus Puuri teekond näib kui unelm: just tema oli üks neist, kelle ideest sündis väga emotsionaalne noorte laulupidu, juba sel reedel esietendub Estonias tema loodud ooper „Pilvede värvid“. Sulev Oll küsis, kas hõiskavad laulupeolised või võimalus viia oma ooper Estonia lavale on noore talendi pea pööritama pannud?

Elust riigipiiril, kui kõrval peetakse ilmatut suurõppust

Ajal, mil Venemaal käivad suured sõjaväeõppused, millesse on eri andmetel haaratud kuni 100 000 osalejat, käib elu Eesti-Vene kontrolljoonel omasoodu. Mõned mured muidugi on. Bianca Mikovitš käis Eesti-Vene piiril elaval külarahval külas.

Ametkonnad ei tea, mis saab pärandkoosluste kaitsmisest aastal 2020

Kuigi viimastel aastatel on põllumehi harjutatud teadmisega, et 2020. aasta tulekuga kaovad harjumuspäraseks saanud toetused, on ometi mõned valdkonnad, millega toetust saamata lihtsalt keegi ei tegelekski. Näiteks poollooduslike koosluste taastamise ja säilitamise korraldamine saab toimuda ainult abiraha toel. Maaleht uuris, mis saab pärandkoosluste kaitsmisest aastal 2020. Kas looduslike rohumaade niitmine lõppeb?

Lätlased käivad Eestis odavamat toitu ostmas

Naaberriigis ostmas käimine pole vaid ühesuunaline – piiri lähistel elavad lätlased sõidavad Eestisse odavama toidukauba järele. Küsisime lätlastelt, mida nad Eestist ostavad? Näiteks Valgast 12 kilomeetri kaugusel Lätis elav pereema tõdeb, et osatab kogu toidukauba, peale liha ja alkoholi, Eestist.

Viljakasvatajad kannavad pidevate vihmade tõttu suuri kahjusid

“See on katastroof!” kõlab Võrumaa ühe teenekama põllumehe Mart Timmi esmane ja lühike hinnang mitte kuidagi lõppeda tahtvale viljalõikusele. Kõige raskemas seisus on Ida- ja Lõuna-Eesti põllumehed, kus viljalõikuse ajal pole kuivi päevi peaaegu olnudki.

Uuema aja menukad toidud: nõgesekotlet ja võilillemesi

Vanasti osati Eestis looduses metsikult kasvavaid taimi toiduks tarvitada praegusest rohkem, kuid tänapäeval on toidulauale trüginud mitmed „uued“ umbrohud, selgus etnobotaanik Raivo Kalle doktoritööst.

Külades püütakse päikest rahakotti

Üha rohkem maaettevõtjaid ja põllumehi on taibanud, et päikesest saab tulu lõigata ning päikeseenergiat püüdvaid paneele sigineb nagu seeni pärast vihma.

Kuidas ettevõtja saaks teadlaste käest nõu küsida

Sagedane mure – kuidas ettevõtja saaks teadlaste käest nõu ja vajaduse korral ka konkreetse uuringu või analüüsi – saab tänu ADAPTERile lihtsalt lahendatud.

Hoolikalt salastatud tuumakatastroof

Septembris 1957 toimus Tšeljabinski lähistel plutooniumitehases plahvatus, mida varjati kiivalt, sest inimese elu ei maksnud toona midagi. Seda katastroofi kohapeal kogenud Anto Raukas kirjutab sellest Maalehes.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.