Eesti õunakasvatajad kuulutavad piiritagusele ubinale sõja

Eestimaa suurimaks õuna- ja sõstrakasvatajaks kerkinud Mulgi Õun tahab välismaised viljad poelettidelt minema pühkida, kirjutab Maaleht. Läinud nädalal sõlmisid OÜ Aran PM ja OÜ Chaga ühisrahastuse lepingu, millega omandasid eelkõige autoärimehena tuntud Toomas Rüütmanni kümne aasta eest rajatud 104 hektari suuruse musta sõstra ja õunaistanduse Pollis. Ettevõtjate suurest plaanist saab lähemalt lugeda Maalehest.

Tõnis Mägi Mikk Mikiverist: ta oli kui mereäärne üksik puu

Lavastajana haruldaselt peen ja diskreetne. Oli Eesti teatris see mees, kes kandis edasi härrasmeeste järjepidevust, iseloomustab Tõnis Mägi oma head sõpra Mikk Mikiveri, kes saanuks 4. septembril 80aastaseks. Tõnis Mägi avaldab Maalehes, millise suure pöörde tõi Mikk Mikiver ta ellu.

Kuidas leebelt kulti kohitseda?

Saksamaal kastreeritakse aastas ligi 20 miljonit põrsast, kes on protseduuri ajal täie teadvuse juures. Seda kinnitavad kisa, šokiseisund ja kramplik värisemine. Alates 2019. aastast seda enam ilma narkoosita Saksamaal teha ei tohi. Maaleht vaatleb, kuidas näeb välja võimalikult säästev ja valutu kastratsioon, mis vastab loomade heaolu nõuetele.

Mati Hint: võõras ja reetlik vaim võib maad võtta ka ilma võõrasteta

Kui tahetakse olla keegi teine, mitte enam ise, siis ei ole inimene enam mitte keegi – ei see, kes ta on, ega ka see, kellena tahab paista. Nii hoiatab Tallinna ülikooli esimene auliige, emeriitprofessor Mati Hint, kes 28. augustil sai 80aastaseks.

Piraadisaar Mohni lööb tänavu külastajate rekordi

Kui jutuks on saar, patuteele läinud mungad, piraatlus ja erakordne loodus, siis on see nagu põneva seiklusromaani kirjeldus. See romaan on juba valmis kirjutatud ja kannab pealkirja “Mohni saar”. Ivar Soopan käis saarel koos kaameratega uudistamas.

Tarmo Leinatamm oli kui jäälõhkuja

Laupäeval saanuks 60aastaseks Tarmo Leinatamm, mees, kes suutis kõigest halvast hää välja väänata. Ja kui ligi astus ning käe pihku pistis, oli selge – nüüd saab nalja, kirjutab Kreisiraadio režissöör Rene Vilbre.

Lase lapsel köögis toimetada

Kuna koolilõuna on algklassidel üpris vara, juba enne kella 11, siis on juntsudel pärast tunde koju jõudes kõht tühi, kuid vanemate saabumiseni jääb veel mitu tundi. Maaleht küsis asjatundjatelt soovitusi, millist toitu võiks algklassilaps köögis tegema õppida.

Riik avab rahakraanid teedele, raudteele ja koolidele

Valitsuse järgmise aasta investeeringuprogramm sisaldab kümneid miljoneid eurosid maanteede, raudteede ning kinnisvaraobjektide ehituseks ja uuendamiseks. Argo Ideon uuris, mida täpsemalt plaanitakse selle raha eest teha.

Margus Mikomägi hindab lõppeva suve lavastusi

Selle suve lavastustes näitasid ennast paljud noored näitlejad, keda tahaks märgata ka edaspidi, kirjutab Mikomägi oma ülevaates. Lehest saab pikemalt lugeda, millised etendused olid vaatamist väärt.

Mis juhtuks inimesega, kui mesipered keskkonnamuutustele vastu ei pea?

Teadlastel on keeruline prognoosida, mis oleks mesilaste kadumise pikem mõju inimkonnale. Evolutsiooniliselt leidub kindlasti keegi, kes meemesilaste niši täidab, kuid see võtab tõenäoliselt rohkem aega, kui inimkond oodata jõuaks, kirjutab Tiit Kändler oma teadusloos.

Jõepere perede lugu: kiivalt varjatud Vabadussõja saladus

45 elanikuga Jõepere küla tegi ajalugu, tuues rahva ette nii tundmatu peatüki Vabadussõja loost kui ka hukkunute mälestuskivi, millest kõik teadsid, aga keegi ei rääkinud. Lugu on sarjast EV 100 peret.

Targu Talita

Ilmunud on Targu Talita sügisnumber.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.