Noored kergejõustiklased võitsid Rukkilillemängudelt kuus medalit

Haapsalu KJK õpilased Maily Märss ja Keithy-Liina Kallas koos treener Kaja Ladvaga.

Läänemaa noored kergejõustiklased võistlesid edukalt 28. Rukkilillemängudel Võrus. See oli teine võistlus kolme päeva sees, kus meie sportlased näitasid väga häid tulemusi.

Kui pühapäeval Pärnus spordiliidu Jõud kergejõustiku meistrivõistlustelt toodi Läänemaale 12 medalit, siis nüüd Võrus toimunud Rukkilillemängudelt võitsid kuus Läänemaa kergejõustiklast kokku kuus medalit.

Läänemaalt võistlesid Läänemaa Kergejõustikuklubi ja Haapsalu kergejõustikuklubi sportlased. Kokku tegid nad 13 starti ja kuuelt neist võitsid medali, lisaks veel neli kohta esikaheksas.

Väga tubli võistluse tegi kergejõustiku ja tennise vahel end oskuslikult jagav T U14 vanuseastmes võistlev Maily Märss. Haapsalu KJK sportlane võitis meie maakonda ka ainsa esikoha. Võimsa rekordiga tuli see kettaheites. Tulemusega 28.28 edestas ta 0,6 kg ketast heites teise koha tüdrukut, Sakala KJK sportlast Jane Roosimäge kaheksa sentimeetriga.

Veel oli Maily 100 meetri jooksu finaalis neljas, aeg 13.92. Lisaks tuli kaugushüppes 12. koht tulemusega 4.37.

Tema treeningkaaslane samast klubist Emma-Katharina Hein saavutas 100 meetri jooksus kaheksanda koha, aeg 14.36.

Keity-Liina Kallas võitis T U16 vanusegrupis pronksmedali 400 meetri jooksus ajaga 1.07.15. Lisaks oli ta veel 2.40-ga teivashüppes neljas ja 8.84-ga kuulitõukes kaheteistkümnes.

Martin Teppan, U18 Rukkilillemängude hõbemedalist 800mjooksus. F: Kaja Ladva

Kaks medalit võitis Anna-Maria Vjazemski. Tütarlaste U18 vanusegrupis saavutas ta 200 meetri sprindis pronksi tulemusega 28.42. Samasugune värv oli ka tema teisel medalil, mille võitis ta 100 meetri tõkkejooksus, aeg 15.74.

Meeste U20 kuulitõukes tegi pronksmedali väärilise tõuke Erki Mitman, tulemuseks 13.98. Odaviskes tuli neljas koht, siin mõõdeti tema parima katse pikkuseks 50.11.

Kõik nimetatud sportlased esindavad Haapsalu Kergejõustikuklubi.

Võistlustules oli ka üks Läänemaa KJK sportlane. Hea võistluse tegi taas Martin Teppan, kes võitis hõbemedali poiste U18 vanusegrupi 800 meetri jooksus. Selle tõi talle tulemus 2.04,91. Võitja, Sander Jesin, Rakvere KJK Vike-st jäi 79 sajandiku kaugusele.