Lihulas peeti kõrgushüppevõistlust vanavanemate sportimispaigas

Lihula kõrgushüppevõistlus
F: Martin Vänt

Nädalavahetusel Lihula Kultuuripäevade raames peetud kõrgushüppevõistlus tõi hüppesektorisse võistlema palju noori. Neile tuli ilusa ilmaga kaasa elama väga suur pealtvaatajaskond.

Võistluse avas Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos ja aukülalisena oli kohal Lõuna-Läänemaa kõigi aegade üks parimaid kergejõustiklasi, selle piirkonna kõrgushüpperekordi 1.93 omanik Gert Oosim.

Sportlaste ja pealtvaatajate head emotsiooni hoidis üleval Lihula muusika- ja kunstikooli puhkpilliorkester, mängides igale hüppajale igal katsel ergutusmarssi.

Huvilistele oli näitus Gert Oosimi kõrgushüppediplomitest. Väljas oli ka võistluste plakat, millel 57 aastat tagasi täpselt samas paigas kunagise Lihula erareaalkooli tagusel spordiplatsil hüppab kõrgust Aino Maasik.

Noortelt ilusad tulemused, Gert Oosim rääkis oma kooli sporditeest

Noortega suheldes rääkis kunagine meie kergejõustikutäht Gert Oosim, kuidas tema kooliajal sporti tegi. Heade tulemuste saavutamiseks tuli harjutada kaks korda päevas ja sagedased olid ka kolmetunnised treeningud. Sellise info kuulmine ajas nii mõnelgi spordilapsel näo imestuseks suureks.

Tõsi, Gert oligi omal ajal vabariigi parimaid kergejõustikunoori. Päevakohase kõrgushüppetulemuse 1.93 kõrval, mille ta hüppas 18-aastaselt, tuleb kindlasti märkida aga hoopis 400 meetri jooksu. Sellel kergejõustiku ühel karmimal alal saavutas ta 16-aastaselt sellise aja nagu 49,4. Väga mitmekülgne spordimees mängib senini ka heal tasemel korvpalli.

Meie noori võistlejaid Gerdi motiveeriv kõne igal juhul aitas. Noored, kes olid võistlema tulnud Lihulast, Kõmsilt, Vatlast, Matsalust, Saastanast ja Haapsalust asusid võistlema tingimustes, mida nad kogesid esimest korda. Ei mingit tartaankatet, ei kummiplaate, vaid hoojooksu- ja äratõukepaigana tavaline muru ning jalanõudeks tavalised spordijalatsid. Nii nagu meie vanavanemad 60-70 aastat tagasi samas paigas.

Noorte võistlus oli väga tore ja õnnestunud. Hüpati kahes grupis, nooremad ja vanemad. Kahe vanusegrupi vahel tõstis tuju puhkpilliorkester. Oli küll pingeritta seadmine, kuid sel võistlusel jagunes kõikidele toredaid auhindu.

Nooremate laste arvestuses võitis juba esimeste hüpetega publiku südame 10-aastane Vatla poiss Keiro Ristikivi. Tema parandas isiklikku rekordit lausa 10 sentimeetrit. Kui noormees 1.25 ületas, juubeldas rahvas nagu Londonis peetavail maailmameistrivõistlustel.

Ka spordipoiss ise oskas publikuga flirtida – rusikas taeva poole ja tänud plaksutajatele. Veel olid tublid Ken-Indrek Klimpuš, Timmo Kaasik, Kai Urb, Kevin Leemets. Kõik hüppasid oma õuevõistluse rekordid.

Vanemate võistlejate hulgas näitasid kõik hüppajad head tehnikat. Vatla tüdruk Trinity Õismets hüppas uueks rekordiks 1.35. Emma-Kathrina Hein sai tulemuseks 1.30.

Vanemate poiste hulgas sai Markus Sõber jagu 1.40-st ja viimase katse nagu vanasti, paljajalu hüpanud 18-aastane Ainar-Sten Junker 1.65-st.

Korraldajana tänan kõiki sportlasi, pealtvaatajaid ja abilisi õnnestunud spordiürituse eest.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.