Läänemaa rallisõitjad olid kodusel Penijõe rahvasprindil edukad

Laupäeval toimus Lihula külje all järjekordne ralliautode sprindietapp. Võistlus oli rahvusvaheline – kohal olid soomlased ja lätlased.

Ilm oli vihmane ja seepärast kulges võistlus ekstreemsetes oludes. Registreerinud oli 67 võistlejat, kellest läänlasi oli 16.

J-16 klassis olid stardis Marcus-Indrek Simmer, kes oli kokkuvõttes 7. Teises voorus sai ta isegi 3. koha, aga kolmandas voorus tuli eemaldamine ja seega kadus võimalus jõuda poodiumile.

Teine noor oli Cärolyn Soidla, kes päev varem oli saanud uue võistlusauto, mis peaks olema konkurentsivõimelisem. Sel võistlusel ta veel kohanes, näitas ka voorudes häid aegu, aga pidi veel leppima 9. kohaga.

J-18 klassis esindas läänlasi Virgo Šuman ja näitas terve päeva tublisid aegu, võites isegi teise vooru. Tulemuseks igati tubli 3. koht.

2WD-V klassis oli meid esindamas Rutmar Raidma. Kuna mängus oli palju, siis olid ootused suured. Sõit aga kuidagi ei sujunud ja Raidmal tuli leppida 6. kohaga. Sellega seoses kukkus ta välja EAL-i karikasarja esikolmikust.

2WD-S klassis olid stardis Marko Kukuskin ja Valmar Gilden. Sel võistlusel ei jätnud “Kuku” midagi saatuse hooleks ja kahe vooruga kindlustas esikoha. Tänu sellele tulemusele on ta paljudes sarjades esikohal. Valmar Gilden saavutas 5. koha.

SU klassis olid lootused Martin Jaanusel, aga kuidagi ei saanud ta sõitu klappima ja seekord 4. koht.

4WD klassis oli meie esindaja Kaido Saul, aga kuna ta lõhkus esimeses voorus velje ja uut polnud, siis jäi tema sõit pooleli.

2WD-sport klassis olid stardis Kalle Kruusma ja Andres Kruusma, vastavalt nii nad ka lõpetasid.

Veteranide klassis olid jälle vastamisi vanad rivaalid ning siin sai määravaks puhtalt läbitud voorud. Võitis Hillar Kruusma. Toomas Lemberg oli teine ja Väino Tõkke kolmas.

Sprintidest on jäänud veel sõita 28. oktoobril Vasalemma sprint, mis kuulub Lääne regiooni meistrivõistluste ja Helmet Palmi mälestusvõistluste sarja. Vahepeal on rida rahvarallisid ja oktoobris tõmmatakse sarja tulemused kokku.