Noarootsis tuleb Baltimaade suurim rahvusvaheline fotolaager

Fotolaagri korraldajad
Fotolaagri korraldajad.

11.-13. augustil kogunevad fotohuvilised ja fotograafid Noarootsis Pürksis, kus peetakse suurimat Baltimaade fotograafia elustiiliüritust Baltic Photo Camp 2017.

BPC 2017 programm on üles ehitatud nii, et avastamis- ja õppimisrõõmu jätkub nii alustavale fotohuvilisele kui ka kogenud tegijaile. Viiakse läbi eri sisu- ja teemadega töötube ning põnevaid esitlusi lihtsamatest portreepildistamistest kuni meeleolukate fotolavastusteni. Kuna tegemist on rahvusvahelise ettevõtmisega, on programm ingliskeelne.

„Lisaks töötubadele pakub Baltic Photo Camp võimalust tutvuda teiste fotograafidega nii kodumaalt kui ka kaugemalt,” ütles projektijuht Andres Nael. “Samuti toimuvad uute fototoodete esitlused, vana fotovarustuse laat ja õhtune meelelahutus. Esimest korda maailmas saab osa võtta foto-jooga tunnist. Seoses EV100 üritustega toimub Baltic Photo Camp ajal ka fotokonkurss, mille eesmärgiks on jäädvustada rannarahva kultuuri.”

Teiste seas astuvad üles Martin Dremljuga (EST), Tomas Kauneckas (LIT), Valdur Rosenvald (EST), Viktor Koshkin (EST), Nicola Piovesan (ITA), Marek Metslaid (EST), Viktor Kaliman (LIT), Edmond Mäll (EST), Olev Mihkelmaa (EST), Kristjan Raude (EST), Patrice Daniel (FRA), Ave Reimann (EST), Andres Nael (EST) ja esinejate nimekiri täieneb pidevalt. Korraldamisel tehakse koostööd suuremate fotopoodide ja -brändidega nagu “35mm”, “I Am Photographer”, “Profoto” jpt.

“Baltic Photo Camp’i korraldamise idee on õhus püsinud juba aastaid. Kui vaadata fotolaagrite maastikku, siis sellist lahedat ja suurt üritust Baltimaades ei olegi,” selgitas Andres Nael. “SeeSee fotoklubis võtsime lõpuks asja käsile ning hakkasime sündmust korraldama. Tiimis on ca 10 inimest. Teeme seda kõike vabatahtlikult oma muude tööde kõrvalt. Kuigi korraldame Baltic Photo Campi esimest aastat, on huvi üllatuslikult suur nii esinejate kui ka osalejate poole pealt.”

Sündmuse korraldaja on SeeSee Fotoklubi MTÜ, mis tegutseb SeeSee fotostuudio kõrval juba 6 aastat, kuid juriidiliselt on mittetulundusühinguna vormistatud sel aastal.

Uuri lähemalt: www.balticphotocamp.com

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.