Läänemaal traagilise liiklusõnnetuse põhjustamises kahtlustatav mees ootab kohut vahi all

Politsei pidas teisipäeval kinni 45-aastase mehe, keda kahtlustatakse selles, et ta põhjustas 2. juulil Läänemaal liiklusõnnetuse, milles hukkus tema elukaaslane. Mees juhtis sõiduautot raskes alkoholijoobes ning tal puudus juhtimisõigus, teatas politsei.

2. juuli õhtul oli Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla maantee 37. kilomeetril raske liiklusõnnetus, kui kokku põrkasid sõiduautod Ford Galaxy ja Honda Accord. Liiklusõnnetuses hukkus Fordis juhi kõrval istunud 45-aastane naine. Vigastada said Fordi juhtinud 45-aastane mees ja Hondat juhtinud 25-aastane mees.

Fordi juhil puudus juhtimisõigus ning tal tuvastati raske alkoholijoove. Politsei ja prokuratuur alustasid liiklusõnnetuse uurimiseks kriminaalmenetlust paragrahvi alusel, mis käsitleb surma põhjustamist ettevaatamatusest.

Fordi juhtinud mees viibis liiklusõnnetuse järel haiglas. Teisipäeval, 18. juulil pidas politsei mehe kinni ning takistamaks tal uuesti rooli istumast taotles Lääne Ringkonnaprokuratuur kohtult mehe vahistamist. Pärnu maakohtu otsusega võeti mees kaheks kuuks vahi alla.

“Inimlikult ei saa süüdistada hukkunut selles, et ta istus autosse oma elukaaslase kõrvale. Kuid on fakt, et mehelt oli juhtimisõigus ära võetud ning ta kandis alles eelmist joobes juhtimise eest määratud tingimisi karistust,” ütles Lääne Ringkonnaprokuratuuri prokurör Marelle Ulla. “Riik oli andnud selge signaali, et mehe teguviis on väär ning kasutanud kõiki meetmeid enne vangistust, et teda liiklusest eemal hoida. Ta oli raskes joobes, kuid läks siiski autorooli ning tema kõrvale istunud inimene hukkus. Keegi ei tohiks kunagi istuda autosse, mille juht ei ole kaine,” ütles prokurör.

“Sel aastal oli iga neljanda liiklussurma taga alkohol,” ütles Haapsalu politseijaoskonna juhi Andrei Taratuhin. Ta lisas, et tänavu sai joobes juhtide süül sama palju inimesi surma, kui 2016. aastal tervikuna. “Need juhtumid võinuks kindlasti olemata olla, kui valitaks autovõtme asemel kosutav uni või ühistransport. Täiskasvanud inimeste hoiakuid on väga raske ümber kujundada, aga me peame üritama joobeseisundis autojuhtimist normaalseks pidavaid juhte mitte laskma liiklusesse või nad võimalikult kiiresti teedelt kõrvaldama. Sellepärast tuleb kahtlase sõidustiiliga sõidukit nähes anda sellest viivitamatult teada numbril 112. Ei tasu mõelda, et küllap on keegi seda juba teinud, julgelt tuleb tegutseda ise.”

Sel aastal toimus Eestis joobes juhtide süül ligi 250 liiklusõnnetust, milles sai surma seitse inimest ja vigastada 91 inimest. Kokku sai erinevates liiklusõnnetuses tänavu surma 28 inimest ja vigastada 820 inimest.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.