Ernst Enno mälestussamba juures saab nüüd jalgu puhata Elin Toona pingil

 

Elin Toona pink
F: Erko Sepp

Ernst Enno lapselaps, kirjanik Elin Toona sai 12. juulil 80-aastaseks. Haapsalu kirjandushuvilised, Lääne maakonna keskraamatukogu ja Haapsalu linnavalitsuse töötajad kogunesid sel puhul Ernst Enno mälestussamba juurde, et seal kirjanikku Skype´i teel õnnitleda ning ühtlasi kuulutada n-ö avatuks Elin Toona nimeline pink.

Eestis oli kell neli pärast lõunat ja Floridas, kus Elin Toona elab, kell üheksa hommikul, kui kirjanikuga sai peetud päris pikad jutud ning raamatukogu direktriss Ilme Sepp luges õnnitlejatele ette tema tänusõnad. Elin Toonal oli kahju, et ei saanud ise kohal olla ja kooki pakkuda, aga sellegipoolest oli tal põgusa kohtumise üle hea meel, pealegi on tal kavas tulla koos pojaga Haapsallu veel sel suvel.

Elin Toona pink
Väike osa rahvast, kes Elin Toona pingi avamisel osales. F: Erko Sepp

Ernst Enno mälestussammas on Elin Toonale oluline koht, sest nagu ta oma lapsepõlvest mäletab, käisid nad siit läbi iga kord, kui vanaema Ella Ennol oli linna asja. Ja alati istusid nad natuke aega samba jalamil, kus vanaema puhkas oma vanu jalgu ja Elin oma väikseid jalgu.

Elin Toonal oli hea meel, et nüüd on samba juures pink, mis on jalgade puhkamiseks veel mugavam paik kui samba jalam.

Ene Pajula

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.