Aleksander Kreegi mälestusvõistlused võitis suurepärase tulemusega Kristo Galeta

This slideshow requires JavaScript.

Lihulas peeti pühapäeval Aleksander Kreegi 4. mälestusvõistlusi. Lihulast pärit 1938. aasta Euroopa kuulitõukemeistri auks korraldatav jõuproov on aasta-aastalt läinud järjest kõrgetasemelisemaks.

Korraldajate jõupingutused kandsid ka sel aastal vilja. Eesti edetabeli esimesest seitsmest mehest olid kohal viis parimat. Esimest korda võistles Lihulas peetaval jõuproovil meie esinumber ja Eesti valitsev kuulitõukemeister Kristo Galeta.

Kui eelmisel aastal lülitati võistlusprogrammi naiste kuulitõuge, siis tänavu oli kavas kettaheide. Ja seda kõigile, nii noortele, naistele kui ka meestele. Siinjuures olgu märgitud LIhula Maaparandus ASi suur töö kettaheite postide valmistamisel.

Võistlust soosis suurepärane ilm ja võistluste toimumise aeg – täpselt nädala pärast toimuvad 100. Eesti kergejõustiku meistrivõistlused. Võistlejad lihvisid viimast vormi Lihulas – ei kõla sugugi halvasti.

Kristo Galetalt suurepärane staadionirekord

Võistluste peaalal meeste kuulitõukes algas võistlus luuravalt. Kuni kolmanda vooru lõpuni oli nagu vaikus enne tormi. Karl Koha parim oli selleks hetkeks 16.98, Raido Kalbachil 16.46, Fred Valil 16.76, Kristo Galetal, kes esimesed kaks katset üldse üle astus, 16.91, noorukesel Kert Piirimäel 16.66.

Sammu pidasid ka meie oma mees Vallo Mulk ja Rivo Tamm. Siis aga hakkas esikohaheitlus. Pealtvaatajad tulid kuulitõukajate palvetele neid toetada hästi kaasa.

Karl Koha tõukas kahes voorus järjest endale kuuluvast Lihula staadionirekordist kaugemale. Lõpptulemuseks enda hooaja parim 17.41.

Tundus juba, et Karl viib koju oma kolmanda mälestusvõistluste võidukarika, kuid siis, viimases voorus, Eesti valitsev meister, võimas karjatus ja… 18.35! Tõukajal on rusikas taeva poole, pealtvaatajad juubeldavad. Kõik mehed löövad käsi sõbralikult kokku. Uus fantastiline staadioni rekord!

1. Kristo Galeta – KJK Sakala, 18.35
2. Karl Koha – Haapsalu KJK, 17.41
3. Fred Vali – Haapsalu KJK, 16.76
4. Kert Piirimäe – Koigi KJK, 16.66
5. Raido Kalbach – Tallinna SS Kalev, 16.46
6. Rivo Tamm – KJK Kose 2000, 13.85
7. Vallo Mulk – Hanila, 12.10

Meeste kuulitõukevõistlusega käis kaasas ka ennustusvõistlus. Enne võistluse algust said kõik soovijad pakkuda võidutulemuse. Reegel oli lihtne: kes täpsemini pakub, see võidab AS Saare Agro poolt välja pandud Fiskarsi kirve. Spordisõprade pakkumised algasid enamuses numbriga 18, kuid oli ka väga täpne pakkumine. Võistluste peakohtunik Rein Aule suutis sentimeetri pealt ennustada võidu toonud kuulikaare pikkuse.

Tütarlaste U16 kuulitõukes oli parim Kristiina Kukk, kes tõukas isikliku rekordi 9.52. Noormeestest võitis Rasmus Roosleht, tõugates 16.25.

Naiste kuuliõuke kolm parimat oli Emely Karhu (12.07), Katrin Pabbo (11.34) ja Ene Siitsmann (9.53).

Kettaheites tuli heiteringi koguni kümme meest. Võitis Kristo Galeta 47.12-ga. Teiseks tuli Fred Vali, kes suutis heita 45.29 ja kolmas oli Karl Koha tulemusega 44.07.

Naiste kolm parimat olid Emely Karhu tulemusega 36.13. Teine Katrin Pabbo 30.31 ja kolmas Kulla Saatmäe 29.06.

Kõikidele abilistele ja toetajatele suur tänu väga hästi õnnestunud võistluse läbiviimisel.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.