Kulla Saatmäe võitis kettaheites Eesti noorte meistritiitli

Kulla Saatmäe. F: Eesti Kergejõustikuliit
Kulla Saatmäe. F: Eesti Kergejõustikuliit

Kolmapäeval Pärnus peetud Eesti noorte kergejõustiku meistrivõistlustel selgitati parimad U14 vanusegrupis. Võistlesid lapsed sünniaastatega 2004-2005.

Kokku osales 270 last 41-st Eesti kergejõustikuklubist. Sel võistlusel tohivad noored kergejõustiklased kaasa teha kahel individuaalalal ja teatejooksus. Meie maakonna Läänemaa Kergejõustikuklubi ja Haapsalu Kergejõustikuklubi noorsportlased esinesid väga tublilt.

Parima tulemuse eest hoolitses Läänemaa Kergejõustikuklubi kettaheitetüdruk Kulla Saatmäe. Kevadel Kõmsi algkooli lõpetanud noorsportlane tegi fantastilise võistluse. Ta näitas heiteringis külma närvi ja head tehnikat. Neljandas heitevoorus heidetud 29.31 tõi talle Eesti noorte meistritiitli.

Hõbeda võitnud kaasvõistlejat edestas ta kahe meetriga. Suuresti oma isa Jüri Saatmäe õhutusel kettaheitega tegelema hakanud noore sportlase kuldmedal heitealal on meie maakonnas harva võidetav tiitel.

Pjedestaalil keskel Kulla Saatmäe. Ees tema isa Jüri Saatmäe. F: Piret Sepp

Kiita tuleb ka teisi Läänemaa kergejõustikuklubi sportlasi. Robert Idvani võitis poiste kuulitõukes 6. koha. Kolmekilost raudmuna tõukas ta 10.53, mis on tema isiklik rekord. Ken-Indrek Klimpuš oli siin 12. koha omanik, tõugates 7.28.

Tütarlaste kuulitõukes oli kümnes Eliise Kolõtšev. Tema tulemuseks jäi 2 kg kuuliga 9.37. Hugo Noormets jooksis 1500 m ajaga 5.42.25 ja saavutas 16. koha.

Haapsalu Kergejõustikuklubi noortest tegi kõige stabiilsema võistluse Maily Märss. Mõlemal alal saavutas ta kõrged neljandad kohad. Teivashüppes alistas ta kõrguse 2.60 ja 80 meetri tõkkejooksu finaali lõpetas ta viiendana, aeg 12.96.

Kleer Jaani hüppas seitsmenda koha vääriliselt kõrgust 1.48 ja oli 13. teivashüppes tulemusega 2.10.

Sama tulemusega oli teivashüppes 12. Emma Katharina Hein, 80 meetri tõkkejooksus kuulus talle 14. koht – tulemus 13.83.

Sajandiku aeglasem oli Eva-Lotta Saar, talle 15. koht. Kaugust hüppas Saar 4.24.

Anett Saarjõe hüppas kõrgust 1.35.

Tütarlaste 4×100 meetri teatejooksus jooksis nelik Eva-Lotta Saar, Emma Katharina Hein, Kleer Jaani, Maily Märss ajaks 57.18 ja saavutas tubli 7. koha.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.