Tõrva meesansambel tuleb Läänemaale esinema

Tõrva meesansambel. F: Toivo Tomingas

Teist aastat järjest tuleb Läänemaale kontsertreisile Tõrva meesansambel. Staažikad metsatöötajad ja laulumehed esinesid läinud suvel Vormsil, seekord aga jäävad mandrile.

Kontserte saab vaadata-kuulata reedel, 14. juulil kl 20 Saare mõisas Noarootsis, laupäeval kl 11 Padisel ja õhtul kl 20 Dirhami sadamas.

Ansamblit juhendab Thea Leitmaa. Pileteid mehed ei müü, aga laulavad südamlikult ja hästi. Kontserte Läänemaal korraldab Toivo Tomingas.

Ansambel on asutatud 14. oktoobril 1968. aastal Valga kolhooside ehituskontori juures ja kandis ka 25 aastat oma leivaisa nime. Valga KEKi meesansambel oli VK „EKE” taidlusülevaatuste kolmekordne laureaat. (Allikas: Tõrva linnavalitsus)

Ansamblit on juhendanud kõik need aastad teenekas metsaülem Tõnis-Rein Ainso. Pooled laulumeestsest on samuti selle kollektiivi asutajaliikmed.

Tõrva meesanasmbli (edaspidi TMA) patrooniks oli läbi aegade maestro prof Ants Sööt.

TMA laulud on kõlanud üle Eestimaa, aga ka kaugemal: Rootsis, Norras, Gruusias, Tšehhis, Ukrainas, Leedus, Peterburis. Viimastel aastatel on mehi meelitama hakanud meri oma saartega (Kihnu, Ruhnu, Muhu, Hiiu, Saare, Vormsi jt meretagused maad).

Ansambli repertuaari kuulub enam kui sada laulu seda nii omakandi laulumeistritelt (Johannes Taul, Sven Malm, Aado Kaasik) kui ka üle ilma.

TMA esimese nelja aastakümne tegemised on kajastatud kroonikas (Rudolf Enne) ja selle põhjal kirjutatud raamatus „Lauludest helisevad aastad” (2008).

Eesti Raadios salvestatud TMA laulude põhjal on välja antud CD plaat „Laulab Tõrva meesansambel”. Selle kinkis 40-aastasele juubilarile ER muusikasaadete pikaajaline toimetaja Age Raa.

Tõrva meesansambel on pälvinud Valgamaa „Kultuuripärl” nimetuse.

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.