Virtsu merepäevade võrkpalliturniiri võitis kodumeeskond

Võrkpalli turniiri võitja Virtsu meeskond pärast finaali. F: Lisett Liiv

Virtsu rahvas pidas laupäeval oma suve pidupäeva – merepäevi. Sel aastal oli juubelipidu, merepäevi peeti juba 50. korda.

Pool sajandit järjepanu ühte üritust on toonud Virtsusse alati ka võrkpallurid. Virtsu parki 1957. aastal võrkpalliväljaku rajanud ja aastaid ka merepäevade võrkpallivõistlust vedanud spordiveteran Martin Vänt meenutas: “Kindlasti mängisime võrkpalli juba ka esimesel merepäeval 1967. aastal. Osalesime ju Virtsu Kaluriga tollel ajal palju erinevatel turniiridel ja kalurikolhooside spartakiaadidel. Hiljem korrastasime veel ka pargis väljakut, tõime Kundast punase killustikukatte.”

Virtsu turniiril on nende aastatega osalenud lugematul hulgal võistkondi. Ilm on alati sportlasi toetanud, vaid üks-kaks korda on vihma tõttu peetud turniir sisetingimustes. Samuti on eriline see, et turniiridel on mänginud mitmed vabariigi tippmängijad. Juubeliturniir oli selles suhtes lausa eriline – Virtsu pargis mängis lausa neli Eesti koondises osalenud pallurit.

Virtsu koosseisus tulid platsile omakandi mehed Vaido Veek ja Siim Ennemuist. Aravete võistkonnas aga Romet Priimägi ja Sten Esna.

Kuue võistkonnaga turniiril pääsesidki need kaks võistkonda finaali. Enne seda oli viienda koha kohtumises Kirbla võitnud Vatlat ja pronksimängus oli Haljala parim Tallinna Livalist.

Finaal oli tuline. Head mängu näitasid mõlemad meeskonnad, kuid Virtsu 50. merepäevade meeste võrkpalliturniiri võitis kodumeeskond.

Tiim mängis koosseisus Raiko Vänt, Vaido Veek, Siim Ennemuist, Urmas Pülzü, Aivar Kukk, Margus Mölder. Turniiri parimaks mängijaks tunnistati võitjameeskonna sidemängija Raiko Vänt.

Autasud hea mängu eest andis võrkpalluritele üle Martin Vänt.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.