Paldiskis hukkus teelt välja sõitnud mikrobussi juht

Täna õhtul juhtus Paldiskis traagiline liiklusõnnetus, milles hukkus teelt välja sõitnud mikrobussi juht.

Kella 18.50 paiku sai politsei teate liiklusõnnetusest Paldiskis Sambla tänaval, kus mikrobuss Volkswagen Transporter oli teelt välja kraavi sõitnud. Sõidukit juhtinud 65-aastane mees hukkus sündmuskohal. Juht oli sõidukis üksinda.

Täpsema surma põhjuse selgitab välja ekspertiis, kuid esialgsetel andmetel on alust arvata, et tegemist oli terviserikkega, teatas politsei.

Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei välja menetluse käigus.

Täna hommikul kella 7.20 paiku juhtus Tartumaal raske liiklusõnnetus, milles hukkusid kaks BMWs sõitnud meest.

Esialgsetel andmetel liikus Jeep Grand Cherokeed juhtinud 69-aastane mees Elva suunas. Talle sõitis Tartu poolt vastu BMWd juhtinud 46-aastane mees. Seni teadmata asjaoludel sattus BMW külglibisemisse ning põrkas kokku vastu tulnud Jeep’iga. BMW sai kokkupõrkes tugeva löögi kõrvalistuja poolsele küljele, mille tagajärjel hukkusid selles autos nii juht kui 46-aastane kõrvalistmel kaasa sõitnud mees. Jeep’i juhtinud mees sai raskemalt viga ning viidi haiglasse.

Õnnetus juhtus Nõo vallas sirgel ja muidu hea nähtavusega teelõigul, kus suurim lubatud kiirus on 90 km/h. Hommikusel ajal võisid mõnevõrra nähtavust piirata pistelised vihmahood, millest sai ühtlasi vihmamärjaks ja libedamaks ka sõidutee. Politsei selgitas sündmuskohal, et mõlema sõiduki rehvid vastasid kehtestatud nõuetele.

Raske avarii üksikasjade selgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust, milles selgitatakse muuhulgas ka BMW juhi kainud. Jeep’i juht oli kaine.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk sõnas, et ka suvisel ajal ei tohi liikluses osalemist iseeneslikult võtta. “Auto juhtimine on tegevus, mis nõuab inimese täielikku tähelepanu ning oskust erinevaid ohte adekvaatselt hinnata ja ennetada. See tähendab ennekõike, et juht peab tunnetama hästi oma sõidukit, teadma selle tehnilist seisukorda ning valima lähtuvalt ilma- ja teeoludest sobiva sõidukiiruse. Liigsete riskide võtmine ja enda võimete ülehindamine võib kaasa tuua pöördumatud tagajärjed,” nentis ta.

Sel aastal on Eestis liiklusõnnetuses hukkunud 23 inimest, mullu samal ajal 32 inimest.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.