Päästjad käisid Haapsalus likvideerimas mürgise aine reostust

1. juulil kell 14.54 teatati, et Haapsalus Kaluri tänaval purunes garaaži koristamise käigus 20-liitrine ammoniaagipudel ning mürgine aine valgus muldpõrandale. Päästjad teavitasid juhtunust lähedal asuva maja elanikke, et need aknad ja uksed kinni hoiaksid ning tervisehäirete puhul arstiabi poole pöörduksid.

Ühe silmades kipitust tundnud elaniku tervist kontrollis kiirabi ja hospitaliseerimist ta ei vajanud. Hingamisaparaatides päästjad korjasid reostunud pinnase kilekotti ja selle utiliseerimine jäi omaniku ülesandeks. Ammoniaak on värvuseta, iseloomuliku terava lõhnaga, mürgine ja põhiolekus õhust kergem gaas.

Järvamaa

30. juunil käisid päästjad Paides Väike-Aia tn eemaldamas teelt murdunud puud.

Pärnumaa

1. juuli hommikul käisid päästjad Pärnus Jaama tn eemaldamas teelt murdunud puud.

2. juulil kella 17.49 ajal käisid päästjad Pärnus Munamäe pargis kustutamas suitsevat heinapakki.

3. juulil kell 1.36 teatati, et Tahkuranna külas on tee ääres autolt löögi saanud vigastatud põder. Keskkonnainspektsiooni infotelefoni 1313 kaudu teavitati kohalikke jahimehi, kes kohale tulid ja looma piinad lõpetasid.

Hiiumaa

3. juulil kella 5.32 ajal teatati, et Emmaste vallas Prassi külas põles kõrvalhoone. Päästjate saabudes oli enamik kuur-garaažist maha põlenud. Ohtu ehitusjärgus elumajale, mis asus 20 meetri kaugusel, ei tekkinud. Enamik tulekahjust on praeguseks kustutatud. Hoonete omanikuga pole veel ühendust saadud.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.