Läänemaa laskjad võitsid maaspordiliidu “Jõud” meistrivõistlustel seitse medalit

Silver Loorens (vasakul) ja Martten Tiitsma. F: Mati Seppi.

Elvas peetud maaspordiliidu „Jõud” meistrivõistlustelt tulirelvadest laskmises tuli Läänemaale üks kuldmedal ning kolm hõbe- ja kolm pronksmedalit. Juba kolmandat aastat jätkub Läänemaa laskurite hea tava – tuua eri vanuste tiitlivõistlustelt koju vähemalt üks kuldmedal.

Seekord hoidsid traditsiooni elus püssilaskurid. Juunioride lamadesharjutuses tuli võitjaks Silver Loorens, kes lasi oma isikliku rekordi 609,9 silma. Väga hästi suutis sekundeerida Marttten Tiitsma, kes oli pronksmedalil 602,3 silmaga.

Meie suurimaks medalikorjajaks osutus aga Elari Tahvinov, kes kõigis kolmes harjutustes tegi uue isikliku rekordi. Ta tuli hõbemedalile harjutuses kiirlaskmine ringmärki. Seejuures on tulemus 544 silma täiesti arvestatav maailma mastaabis.

Hõbemedal tuli ka harjutuses olümpia kiirlaskmine 510 silmaga. Spordipüstoli harjutuses 30+30 lasku tuli leppida pronksmedaliga ja tulemuseks 550 silma.

Naisjuunioride arvestuses saavutas hõbemedali 543 silmaga Lydia Kurus.

Täiskasvanutest lisas pronksmedali olümpia kiirlaskmises Raal Kurus, kes lasi 556 silma. Selles harjutuses tegi Põlva laskur Peeter Olesk uue Eesti rekordi 582 silmaga.

Maakondade arvestuses tuli Läänemaa kokkuvõttes viiendale kohale. Kindlasti on keeruline konkureerida maakondadega, mis paiknevad Elva naabruses. Meie poolt samaarvulise esinduse transportimine võistlustele ei ole sugugi praktiline.

Mati Seppi

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.