Linnade linnuvaatlusel märgati 111 linnuliiki, Haapsalus nähti 62 liiki

Eilsel Eesti Ornitoloogiaühingu igakevadisel linnade linnuvaatlusel registreeriti kokku 111 linnuliiki. Enim linnuliike kohati Tallinnas, järgnesid Pärnu, Kärdla ja Haapsalu.

Linnalinde oli jälgima läinud enam kui 110 huvilist, kes vaatlesid linde 24 Eestimaa linnas.

Tuulisele ja kohati ka vihmasele ilmale vaatamata oli ka tänavu linnades väga palju eri linnuliike. Ühtekokku registreeriti 111 linnuliigi esinemine, mis peegeldab taaskord varast kevadet.

Kõige enam linnuliike vaadeldi ootuspäraselt rannikuäärsetes linnades. Ka sel aastal saadi kõige pikem liiginimekiri pealinnas Tallinnas, kus nähti-kuuldi 76 linnuliiki.

Liigirohkuselt järgnes 74 registreeritud linnuliigiga Pärnu, kuid suvepealinn oli esindatud ka vaid ühe võistkonnaga. Kolmandat kohta jagasid võrdselt 62 liigiga Kärdla ja Haapsalu. 

Sisemaalinnade arvestuses kogusid võrdselt 55 liiki koguni kolm linna: Tapa, Valga ja Võru.

Põnevamatest liikidest kohati kanada laglet, hõbehaigruid, vesipappe, jäälindu ja kaelus-turteltuvi. Rohkearvuliselt märgati rändlinde, kelle seas esines ka üks varane metstilder. Lisaks kohati linavästrikke, valge-toonekurgi, arvukalt hanesid ja sookurgi.

Linnades nähti muuhulgas ka seitse erinevat liiki rähne, laanepüüd ning tetre. Tavapärasest sagedamini kohati tänavu sabatihast, kes esines koguni kolmandikus Eestimaa linnades, mis peegeldab liigi suurt invasiooni möödunud sügisel.

Linnade linnuvaatlust peeti tänavu 16. korda. Ettevõtmise eesmärgiks on juhtida tähelepanu alanud rändlindude saabumisele ja meie linnade liigirohkusele.

Tarvo Valker

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.