Lauatennisist Toomas Vestli võitis Vatla korvpalliturniiril loosiauhinnaks olnud sõiduauto Nissan Almera

Lauatennisist Toomas Vestli võitis tänu loosile ja heale noolemänguoskusele turniiril välja loositud sõiduauto Nissan Almera. F: Maardu Lauatenniseklubi

Iga-aastane Vatla korvpalliturniir tõi läinud laupäeval taas kokku Lõuna-Läänemaa harrastuskorvpallurid. Priit Teini ja tema abilistega korraldatud korvpallipäev toob kevadisse Vatlasse alati palju võistkondi ja veel rohkem pealtvaatjaid. Sel aastal oli aga korvpalliturniiril veel üks suurepärane üllatus – peakorraldaja pani loosirattasse sõiduauto Nissan Almera.

Lihtsamat viisi autoomanikuks saada polnud võimalik – osta 5 euro eest pilet ja oota õnne. Kui loos naeratab ja fortuuna sind nelja hulka tõmbab, oledki juba peaaegu võitnud. Tingimus muidugi sportlik – nelja vahel peeti nooleviske võistlus.

Kuue noolega tuli saada suurem summa. Kellel punkte rohkem, see Priit Teinilt suure aplausi saatel võtmed ka vastu võttis.

Turniir oli aegade huvitavaim

Tänavuse korvpalliturniiri kohta võib kindlasti kasutada sõnu “väga huvitav”. Kuus meeskonda jagati kahte võrdsesse alagruppi. Kõik meeskonnad – Lihula, Lihula Veteranid, Vatla I, Vatla II, Massu ja BC Lasso – andsid oma heade esitustega panuse turniiri õnnestumisse.

Esimesest alagrupist väljus võitjana Vatla I meeskond. Teisena pääses poolfinaali BC Lasso, kes oli üle peamiselt Lihula gümnaasiumi õpilastest koosnenud Lihula võistkonnast. Teisest alagrupist läksid poolfinaali Lihula Veteranide ja Vatla II võistkond.

Nüüd alles tuliseks läks. Esimeses poolfinaalis kahe Vatla meeskonna vahel oli pinge väga suur. Lõpuks oli teine võistkond kindlam ja 29:23 võit ning finaalikoht kuulus neile.

Teises poolfinaalis suutis üllatada BC Lasso. Võistkond, kuhu kuulusid nii veemotospordi maailmameister kui ka II liiga jalgpallurid üllatasid Lihula Veteranide meeskonda. Väga hea visketabavusega võeti võit 41:34, mis viis finaali.

Pronksikohtumises Vatla I ja Veteranide vahel oli terve mängu juhtivamaks pooleks Vatla. Siis leidsid Veteranid kuskilt jõuvaru, jõudsid järele ja läksid üks minut enne lõppu veel ka viie punktiga juhtima. Kuid Eesti ühe parima noorlauatennisisti Aaro Õismetsa korv koos lõpusireeniga tähendas pronksmedaleid Vatla meestele. Skoor oli suur – 51:50.

Finaal oli aga korvidevaene. Meeskondadel oli ikkagi mängus Vatla Turniiri võidukarikas. Siiski tegid koduväljakumehed oma ja 26:20 võit tähendas esikohta.

Toomas Vestli sõitis koju autoga

Ja siis saabus päeva ehk kõige oodatuim hetk. Välja hakati loosima sõiduautot Nissan Almera.

Loosikausis oli umbes 150 piletit – nii paljud olid loosi ostnud. Väike 6-aastane poiss tõmbas välja neli sedelit, millel kirjas numbrid. Kellel käes sama number, see oligi saanud sammu autole lähemale.

Neli õnnelikku olid Vatla mehed Raivo Tein, Toomas Vestli, Aaro Õismets ja Lihula mees Madis Mölder. Need neli pidasid noolemängu lahingu.

Viskama mindi loosijärjekorra järgi. Madis Mölder viskas 30, seejärel Aaro Õismets 31. Peakorraldaja isa, Raivo Tein sai 23.

Viimane mees, Toomas Vestli, Eesti üks paremaid noorlauatennisiste, pidi nüüdki näitama kindlat kätt ja külma närvi. Tuli 8, 7, 7, 10… kokku 52. Auto oli omaniku leidnud!

Sellised üritused, kus kokku tuleb suur osa kogukonnast, kus spordisaalis võib ühel hetkel olla samapalju inimesi, kui Vatlas elanikke, teeb südame soojaks.

Aitäh korraldajatele! Taas saavad Lõuna-Läänemaa harrastuskorvpallurid kokku 25. märtsil Lihulas. Siis mängitakse Lihula kevadturniir.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.