FOTOD: Selgus uute SEBE Pärnu linnaliini busside lõplik disain

Ligi kümneks aastaks Pärnu linnaliine teenindama asuvate SEBE busside lõplik disain sai kinnituse ja hakkab kujutama stiliseeritud pärnaõisi.

Alates 1. juulist 2017 Pärnu linnaliine teenindama asuvaid SEBE busse hakkab kaunistama vastava konkursi võidutööks osutunud kujundus “Pärnaõied”, mille visuaal on pärast mõningaid muudatusi Pärnu linna, MTÜ Pärnumaa Ühistranspordikeskuse ja SEBE poolt lõplikult kinnitatud. Pärnaõielise kujunduse saavad lisaks uutele bussidele ka Pärnu linnaliinide uued sõidukaardid, mis võetakse kasutusse koos SEBE uute bussidega alates esimesest juulist.

“Pärnaõis on meie jaoks mitmetähenduslik sümbol, sealhulgas tähistades ka keskkonnasäästlikku ühistransporti. Võrreldes esialgse kavandiga oleme kogu kujundust pisut lihtsustatud ja kontuure mõnevõrra selgemaks muutnud,” selgitas MTÜ Pärnumaa Ühistranspordikeskuse juhataja Andres Kärpuk.

SEBE juhatuse liige Üllar Kaljuste kirjeldas, et SEBE ettevalmistused Pärnu liinide teenindamiseks kulgevad edukalt. “Teeme aktiivselt ettevalmistusi, et uutes ilusates pärnaõielistes bussides oleksid ka tublid ja väärikad bussijuhid. Meil on hea meel tõdeda, et Pärnus on huvi bussijuhi ameti vastu tervikuna suur – seda on tõestanud bussijuhiks kandideerijate hulk. Värbamisprotsess on jõudnud etappi, kus oleme planeerimas vestlusi juba D-kategooriat omavate potentsiaalsete linnaliini bussijuhtidega. Valiku abipersonali komplekteerimiseks loodame teha samuti lähiajal,“ rääkis Kaljuste. SEBE Pärnu linnaliine teenindavatesse uutesse bussidesse oodatakse tööle 70 bussijuhti.

„Värbamisprotsessi ühe osana oleme komplekteerimas bussijuhiks õppida soovijate koolitusgruppi, kuhu on tänaseks kandideerinud enam kui 80 huvilist. Hea meel on näha huviliste hulgas ka naisi, sest bussijuhi amet ei ole vaid meeste töö,“ selgitas Kaljuste.

Uute busside soetamisse on SEBE investeerimas ligi 6 miljonit eurot, tugiteenuste tagamisel tehakse ettevalmistusi uue ja kompaktse bussidepoo rajamiseks. “Meie kindel eesmärk on tõsta Pärnu ühistranspordi atraktiivsust ja koostöös Pärnumaa Ühistranspordikeskusega anda oma panus Pärnu linnaliinide kasutajate hulga kasvu,“ rääkis Kaljuste.

1. juulist alustab SEBE liinivedusid 28 bussiga, millest 23 on uued madalapõhjalised Mercedes-Benz-tüüpi bussid, viis bussi on aga juba Pärnu linnapildis tuttavad ja kasutusel olevad riigibussid. Liine teenindama asuvatest bussidest 18 on 12-meetrised bussid, mis töötavad maagaasil või biometaanil. Ülejäänud 10 Mercedes-Benz lõõtsbussi sõidavad aga diisliküttel. SEBE teenindab Pärnu linnaliine ligi 10 aastat, liiniveo leping kehtib kuni 2026. aasta lõpuni.

AS SEBE on opereerinud bussiteenuste turul üle 20 aasta. Ettevõtte bussiteenuse standardiks on mugavus, täpsus ja turvalisus.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.