Läänemaa rallisõitjatel läks hästi täna Österbys alanud jääraja võistlussarjas

F: Kaido Saul

Täna peeti Österby sadamas tänavuste jäärajavõistluste esimene etapp, 9 võistlusklassis oli kohal 65 sõitjat. Läänlasi oli 30.

4WD klassis sai läänlastest kolmanda koha Ain Laiverik. 4WD-sport klassis oli ta ainuke osaleja, seega talle esikoht.

Esiveolistest olid kohal kiired KR Racingu mehed ja neile andis tubli lahingu Marko Kukuškin, kes sai Valmar Gildeni ja Eero Labotkini järel 3. koha.

Teistest läänlastest olid Rico Rodi 5., Jako Allika 7., Kaido Märss 11. ja Cärolyn Soidal 14.

Tagaveoliste autode klassis oli stardis kuus läänlast: Raino Kleemann oli 2., Marko Kukuškin 3., Kalle Kruusma 5., Martin Jaanus 6., Bruno Jakobi ja Andres Kruusma 11.

SU klassi esimeses voorus oli Martin Jaanus 1. ja Kalle Kruusma 2. Lõpuks olid läänlaste kohad järgnevad: Kalle Kruusma 3., Martin Jaanus 4., Andres Kruusma 5., Egert Jakobi 7. ja Bruno Jakobi 8.

Naisteklassis oli kohal kaks võistlejat. Cärolyn Soidla oli parem Britta-Mai Martinist.

Noorteklassis olid läänlastest Jako Allika 2., Marcus-Indrek Simmer 4. ja Cärolyn Soidla 5.

Veteranidest olid kohal seekord Valter Puda, Toomas Lemberg ja Hillar Kruusma ning sellises järjekorras nad ka lõpetasid.

2WD sport klassis oli läänlasi kolm. Võitis Rico Rodi, Egert Jakobi oli 4. ja Kalle Kruusma 5.

Kui ilm vähegi lubab, on 2. ja 3. etapp plaanis tuleval nädalavahetusel 11. ja 12. veebruaril. Osalejate registreerimine algab esmaspäeval, 6. veebruaril.

Praegu ei ole veel Otepää sprindi ametlikke tulemusi, aga Otepäält tõi Läänemaale parimana 3. koha Marko Kukuškin 2WD-s klassis. Noorteklassis oli Ranno Kristmann 4. Teiste kohta hetkel täpne teave puudub.

Kohtumiseni järgmisel nädalavahetusel Österbys. Kasutage võimalust – tulge võtke teistega mõõtu.