Matsalu loodusfilmide festivalil auhinna võitnud režissöör uppus sukeldudes


Tänavu Matsalu loodusfilmide festivalil filmiga “Revolutsioon” kategoorias “Inimene ja loodus” I preemia saanud Kanada režissöör Rob Stewart uppus sukeldudes.

37-aastane Rob Stewart oli Floridas sõpradega sukeldumas, kui tõusis korraks veepinnale ja jäi siis kadunuks. USA rannavalve teatas, et mehe surnukeha leiti ligi 70 meetri sügavuselt.

Screen Shot 2017-02-04 at 16.55.24Torontost pärit Stewart oli saanud 2006. aastal tuntuks oma dokumentaalfilmiga “Sharkwater”, teatas BBC. Tema filmid on võitnud üle kümne auhinna.

Meest otsiti alates läinud teisipäevast. Eile õhtul teatas USA rannavalve, et lõpetab päikeseloojangul otsingud. Neli tundi hiljem teatati aga, et mehe surnukeha on leitud. Rannavalve korraldas otsingud ligi 9000 ruutkilomeetril.

Stewarti õde rääkis CBC Torontole, et mees sukeldus koos kolme sõbraga. Teised jõudsid turvaliseks tagasi paati. Õe sõnul oli sukeldumine olnud erakordselt keeruline.

Rannavalve kaasas otsingutesse mitu laeva ja helikopteri. Otsinguist võtsid osa ka merevägi, kohalik politsei ja Florida looduskaitsjad.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.