HÄÄLETA: Läänemaa mehe Peeter Hermiku ettevõtmine kandideerib Aasta Keskkonnateo tiitlile

Peeter Hermik on Matsalus aastaid puisniite taastanud ja hooldanud ning kandideerib Aasta Keskkonnateo auhinnale.

Peeter Hermik on 64-aastane õpetaja, kes on taastanud Matsalu rahvuspargi alale Ullaste külla 12 aasta jooksul umbes 10 ha puisniitu.

Selleks, et säiliks puisniidule iseloomulik taimestik ja struktuur, on vajalik regulaarne hooldamine. Looduskaitse ja liigirikkuse säilitamise seiskohalt on puisniidu hooldamine asendamatu. Niitude funktsioon ehk vajadus ei ole enam see, millest nad kunagi välja kujunesid. Nende funktsiooniks on tänapäeval midagi enamat kui ainult heina saamine.
Eesmärgiks ei ole kindlasti kaitsta või säilitada midagi mille kaitset reguleerib loodud süsteem. See on pigem vajadus tema enda sees, anda loodusele nii palju kui ise sealt võtab.

Peeter Hermik on elav näide, kuidas läbi oma südameasja kaasab ta tervet kogukonda ja enamgi veel. Arvestades, et Läänemaal on u 100 ha puisniitu, siis läbi talgute kaasatakse arvestatav kogus inimesi ning sellega kaasneb nii keskkonnateadlikusse tõus kui ka pärandkultuuri säilitamine.

Peeter Hermiku ettevõtmisele saab oma toetushääle anda siit.

Aasta Keskkonnategu on konkurss, millega tunnustatakse neid toredaid inimesi ja asutusi/ettevõtteid, kes hoolivad meie elukeskkonnast ja hoolitsevad selle eest, et ka teised seda teeksid.

Konkursi võitjaid ootab auhind. Lisainfo ja pikem tutvustus kandidaatide kohta asub siin.

Kõigi hääletanute vahel loositakse välja väike jõulune kingipakk.

Hääletada saab kuni 22. detsembrini.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.