VIDEO: Tänavakunstnik LexZooz avas Haapsalus tehasevaremetes erilise näituse


Haapsalu endise Hako tehase varemetes avas seinamaalingute näituse tänavakunstnik LexZooz. Varemetes uudistamine on põnev, sest igal sammul leiab seintelt ka paljude teiste kunstnike töid. Tänavu septembris avasid seal ühisnäituse Eesti, Soome ja Poola tänavakunstnikud.

LexZooz lõpetas 2013. aastal Peterburi tööstuse-kunsti akadeemia. Ta õppis monumentaalmaalimist, interjööri ja eksterjööri kunstilist kujundamist (mosaiiki, vitraaž, kuumemail, sgraffito, fresko, seinamaalingud, värviline tsement, dekoratiivne krohv).

LexZooz on õppinud ka Tallinna ülikoolis kunstiõpetust ja Tallinnas rakenduskunsti erakoolis maali, keraamikat, tekstiili ja graafikat. 2005. aastal lõpetas ta Tallinna Linnamäe vene lütseumi.

Kunstniku CV-d saab lugeda siit.

2 Responses to "VIDEO: Tänavakunstnik LexZooz avas Haapsalus tehasevaremetes erilise näituse"

 1. Uskmatu+Toomas   2. okt. 2016 at 08:14

  See peaks olema eramaa ja seal viibimine kõrvalistel isikutel keelatud.Pealegi valitseb varisemisoht .
  Mina käisin seal ca 8 aastat tagasi ja pildistasin neid varemeid mõttega panna Haapsalut tutvustavate stendide taha stendid mis tutvustavad linna pahupoolt.
  Ennem üleeelmisi valimisi lubas hr. Sukles pidulikult Veskiviigi sadamas,et kui muidu seda korralagedust likvideeritud ei saa hakkab Ta ise kivi haaval ära tassima.
  Hr. Sukles kus asub see kivihunnik,Läänlane võiks ka sellest pilti teha

  Vasta
 2. Urmas Sukles   2. okt. 2016 at 13:43

  Väga õige tähelepanek! See piirkond on ohtlik ja me tegeleme varemete omanikuga, et see ala ohutuks saaks . Kahjuks see ei ole lühike protsess.Sinna ei tohi ilma omaniku loata minna !!! Vastav silt on ka sissekäigu juures olemas.

  Vasta

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.