50 valimiskogu liiget seadsid üles Allar Jõksi kandidatuuri presidendi ametikohale

Ülesseadjate hulgas on 29 omavalitsuste esindajat ning 21 Riigikogu liiget Vabaerakonna ja IRLi fraktsioonist. Omavalitsustest valitud valimiskogu liikmete hulgas on nii erakondadesse mittekuuluvaid valimisliitude esindajaid kui ka sotsiaaldemokraatide ja Keskerakonna nimekirjas kandideerinud inimesi.

Allar Jõks: „Kuigi me ise mingit numbrilist eesmärki ei seadnud, on mul hea meel, et neid, kes toetusallkirja andsid, on nii palju. Seda on rohkem, kui Marina Kaljurannal ja Mart Helmel kokku ja seda on rohkem, kui ühelgi kandidaadil õnnestus Riigikogus koguda.

Ülesseadjate numbrist isegi olulisem on see, et paljud valijamehed on mulle kinnitanud, et kuigi nad allkirja ühel või teisel põhjusel ei ole andnud, hääletavad nad Estonias kindlasti minu poolt. Ma olen selle toetuse eest tänulik. Teise vooru jõudmiseks on vaja pälvida vähemalt 80 valijamehe usaldus ning need allkirjad ja valimiskogu liikmetelt saadud tagasiside annab kindlust, et see on väga reaalne.

Selleks on oluline, et kõik need valimiskogu liikmed, kes soovivad, et järgmine Vabariigi President oleks erapooletu ja sõltumatu ning kes ei toeta kumbagi kahest Reformierakonna kandidaadist, lähtuksid valimiskasti juures eeskätt südametunnistuse häälest.“

Eile tegid ka 19 valimisliitu ühispöördumise, milles kutsuvad valimiskogu liikmeid üles toetama presidendivalimistel Allar Jõksi, kes on korduvalt seisnud kohaliku demokraatia ja valimisliitude eluõiguse eest.

Allar Jõksi kandidatuuri seadsid üles:

Ago Keir
Ain Lutsepp
Aivar Kokk
Aivar Kustavus
Andres Ammas
Andres Herkel
Andres Metsoja
Andres Rõigas
Artur Talvik
Eerik Lumiste
Einar Pärnpuu
Einar Vallbaum
Enn Kirsman
Enno Eilo
Helikar Õepa
Helir-Valdor Seeder
Hille Tamman
Jaanus Põldmaa
Janek Jaansoo
Jorma Õigus
Juhan Parts
Jüri Adams
Jüri Kõre
Jüri Vallsalu
Kalle Muuli
Ken-Marti Vaher
Kert Karus
Krista Aru
Kristo Kesler
Lauri Luur
Madis Kübar
Maidu Varik
Maire Aunaste
Margus Punane
Margus Reinoja
Marko Mihkelson
Mart Nutt
Monika Haukanõmm
Peeter Kiuru
Priit Põdra
Priit Sibul
Raivo Aeg
Siim Kiisler
Tarmo Kruusimäe
Tiit Lääne
Toomas Tõniste
Urmas Paju
Urmas Tartes
Vallo Kappak
Viktoria Ladõnskaja

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.