Soovitused juhuks, kui su veekindel iPhone vette kukub

iPhone 7.
iPhone 7.

See, et uue iPhone’i saab nüüd panna akvaariumisse ja salvestada videot kuldkalade elust ei tähenda, et sa seda peaksid tegema. Apple’i uusim nutitelefon iPhone 7 ja 7 Plus on küll veekindlad, aga need on ehitatud nii, et peavad vastu mõningasele niiskusele, ent ei ole mõeldud veealuseks kasutamiseks, selgitab CNN.

Need telefonid peaksid vastu pidama vähemalt ühe meetri sügavuses vees kuni 30 minutit, aga selle proovimine ei ole ametlikult soovitatav.

Kui siiski juhtub, et telefon saab märjaks, selleks on Apple’il soovitused, mida teha, et muuta kahjustused minimaalseks.

Esiteks: ära tee telefoni märjaks meelega. Apple’i garantii ei kata endiselt veest tekkinud kahju. Ja Apple’i töötajad saavad teada, kui telefon on rikutud vee tõttu. Selleks on telefoni sisse peidetud pisike niiskusindikaator, mis muudab värvi, kui puutub kokku veega.

Kui telefon siiski satub vette, tuleb kaabel lahti ühendada (kui see on ühendatud) või jätta see telefoniga ühendamata järgnevaks vähemalt viieks tunniks. Telefon peab enne elektrivõrku ühendamist olema täiesti kuiv. Samuti tuleb hoiduda SIM-kaardi pesa avamisest, sest see annaks niiskusele võimaluse tungida sügavamale telefoni sisemusse.

Väljastpoolt võib telefoni pehme riidetükiga kuivaks pühkida. Pärast kuivatamist võib telefoni käe peal patsutada, et elektrikaabli ühenduskohast tuleks vesi välja.

Järgmiseks jäta telefon paika, kus hea õhuvahetus. Kuivamisaega ei tohiks kiirendada, kasutades kuumaõhu fööni. Elektrikaabli ühenduskohta suunatud külma õhku puhuvat ventilaatorit aga võib kasutada, ent kõige õigem on olla kannatlik ning oodata, kuni telefon kuivab.

iPhone 7 mudelid on märgistusega iP67 ning need on ehitatud nii, et hoiavad telefoni sisust eemal nii tolmu kui ka niiskust. Number 6 tähendab seda, et telefonisse ei tohiks üldse mingisugust tolmu sattuda. Number 7 märgib aga veekindlust skaalal kuni 8. Seega päris veekindel see pole.

Soolase veega tuleb aga olla eriti ettevaatlik. Seda ei tohiks telefonisse mingil juhul sattuda, sest sool tekitab palju rohkem kahju kui magevesi.

One Response to "Soovitused juhuks, kui su veekindel iPhone vette kukub"

  1. Pingback: » Test: Kas uus iPhone peab vee all vastu ja kas sellega saab vees pildistada?

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.