FOTOGALERII: Haapsalus sündinud režissöör Janno Jürgens filmis kodulinnas tõsise suhtedraama

This slideshow requires JavaScript.

Homme Tallinnas esilinastuv Haapsalust pärit režissööri Janno Jürgensi uus mängufilm “Räägitakse, et tomatid armastavad rokkmuusikat” järgib noore filmiehe senist käekirja, kirjeldades minimalistlikult, kuid mõjusalt peresuhteid, kirjutab tänane Maaleht.

Janno Jürgensi sõnul on filmis palju tema enda elust inspireeritut. “Nii minu kui ka kaasstsenaristi lapsepõlvest ja mälestustest, vanaisast… Kogu see filmimine sai seepärast Haapsalus tehtud, et mujalt ei leidnud seda õiget energiat – Haapsalu sobis kenasti,” ütleb Haapsalus sündinud Jürgens.

Janno Jürgens võtteplatsil.
Janno Jürgens võtteplatsil.

Suur osa filmist on Haapsalus Väikse viigi ääres üles võetud ja tuttavad kohad hakkavad haapsallastele kindlasti silma. Episoodiliselt on filmis osalised ka kohalikud elanikud ja harrastusnäitlejaid.

“Räägitakse, et tomatid armastavad rokkmuusikat” on tumedate seinte, kuid päikese poole suunatud suurte akendega film. Akendel on ämblikuvõrke ja mustadel seintel valge kriidiga joonistatud südameid – niisugusena jääb see pärast ligi 40-minutist filmivaatamist kujundlikult meelde.

Jürgens nendib, et film on tõepoolest lihtsa struktuuriga, aga mitmeti tõlgendatav.

Samas on selles mingi valu ja helgus ühel ajal ning tihti ka ühes ja samas kaadris. Filmis on egoismi ja hoolimatust, armastust, kahetsust ja andestust, mis vahel tõuseb esile ja vahel kaovad. On tegematajätmisi ja väljendamata tundeid, nagu me põhjamaa inimestena oleme.

  • Film “Räägitakse, et tomatid armastavad rokkmuusikat” esilinastub homme Tallinnas kinos Sõprus. Haapsalus on esilinastus 16. septembril kell 19. Seejärel saab filmi vaadata Haapsalus ka 17. ja 18. septembril kell 15, 19. septembril kell 18.30 ja 20. septembril kell 18.00. Pilet maksab 4 eurot.

Pikemalt loe filmiarvustust Maalehe paberlehest või digilehest.

This slideshow requires JavaScript.


“Räägitakse, et tomatid armastavad rokkmuusikat”

Tootja: Alasti Kino

Osades: Evald Aavik, Oliver Linnas, Tiina Tauraite, Rain Simmul, Timur Ilikajev, Taavi Tõnisson.

Produtsent: Kristjan Pütsep

Režissöör: Janno Jürgens

Stsenarist: Anti Naulainen | Janno Jürgens

Operaator: Mart Raun

Kunstnik: Eugen Tamberg

Kostüümikunstnik: Kerstin Lehtmets

Helilooja: Liisa Hirsch

Helirežissöör: Indrek Soe

Monteerija: Martin Männik

Filmi pikkus: 39 minutit

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.