Lihula on rahvusvahelise jutuvestmise festivali üks sihtpunkt

JUTUd20.-26. augustil korraldab MTÜ Jutumaja Eesti eri paigus lugude jutustamise rahvusvahelise festivali Jutupühad, mille üheks sihtpunktiks on ka Lihula.

“Jutupühad on liikuv püha – juhtub siia maile mõni hea jutuvestja laiast maailmast, on kohe aeg jutupühadeks,” on öelnud korraldaja Piret Päär.

24. augustil on Lihula mõisa oodata kahte jutuvestjat, kirjutab Lihula Teataja. Esinevad Ivanir Hasson Olsen Norrast ja Said Salama Iisrealist. Nooremad kuulajad on oodatud kell 16-16.50 ja vanemad 18-20.15. Osavõtt on tasuta, kohapeal on tõlge eesti keelde. Avatud on ka Lihula mõisas asuv kohvik Väike Salong.

Ivanir Hasson Olsen on jutuvestja ja koolitaja ning juhib tsirkus Sibylla nimelist teatritruppi. Ta elab väikses talus Hardangervidda rahvuspargi servas.

Loomeinimesena ammutab ta palju inspiratsiooni sealsetest mägedest ja loodusest. Müütide, legendide ja muinasjuttudega on ta töötanud juba üle 30 aasta, luues ennekõike lastele mõeldud etendusi.

Viimased kümme aastat on Ivanir olnud seotud tervendava jutuvestmisega nii uurija, koolitaja kui ka sümpoosionite korraldajana.

Said Salama on näitleja, lavastaja, näidendite kirjutaja, jutuvestja ja miim. Ta on tegelenud pantomiimiga üle kolmekümne aasta. Said on rajanud Haifasse keskuse, kus on võimalik õppida seda imelist kunsti. Samuti on ta rahvusvahelise pantomiimifestivali ja Al-Madina teatri kunstiline juht.

Koostöö jõud

Lugude jutustamise festival “Jutupühad” sündis Rahvakultuuri Keskuse jutukooli eestvedaja Piret Pääri algatusel viis aastat tagasi. 2016. aasta festivali põhikorraldajaks on MTÜ Jutumaja Viljandimaalt.

Koostööpartneriteks on Rahvakultuuri Keskuse Jutukool, MTÜ Raplamaa Noored, Lihula Rahvaülikooli MTÜ, Võru vallavalitsus, Tartu pühade Aleksandrite kogudus (EAÕK), Saue Linnavalitsus.

Festivali toetavad kultuuriministeerium, Rahvakultuuri Keskus, kultuurkapital, Ungari instituut ja kultuurkapitali Viljandimaa ekspertgrupp.

Lihulas toimuvat jutuvestmise päeva aitavad korraldada Lihula vallavalitsus ja MTÜ Lihula Rahvaülikool.

Rohkem infot: www.rahvakultuur.ee/JUTUPUHAD

Kristi Märk
Lihula Teataja toimetaja

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.