Läänemaa JK Haapsalu alistas võõrsil Pärnu Poseidoni ja vähendas vahet liidriga

F: Imre Pühvel

Läänemaa JK Haapsalu alistas eile Pärnu kunstmurustaadionil peetud III liiga lääne tsooni XIV vooru kohtumises 3:0 Pärnu JK Poseidoni.

Läänemaa võttis mängus Poseidoniga juhtseisu avapoolajal, kui Martin Salf leidis üles täpse sööduga karistusala äärel asetsenud Kristo Enni ning viimane palli vasaku jalaga värava esimesse ristnurka saatis.

Teisel poolajal suurendas läänlaste eduseisu Andres Proosväli, kui lõikas vasakult äärelt sisse ja saatis parema jalaga tugeva löögi värava esimesse ristnurka.

Kohtumise lõpus vormistas lõppseisu Andres Proosväli oma teise väravaga, kui Dmitri Maksimov suunas Leonid Bragini tsenderduse peaga Proosväljale jala peale ning noor ründaja palli väravasse lõi – 0:3 Läänemaa JK Haapsalule.

Läänemaa JK Haapsalu eest mängisid Hendrik Siht, Karel Saarkopli, Jako Kariste, Bert Rotberg, Kaarel Koel, Kristo Enn, Aare Avila, Talis Tamm, Artur Matto, Martin Salf, Andres Proosväli, Leonid Bragin, Dmitri Maksimov ja Rivo Reinsalu.

Tund aega hiljem Lihula kooli staadionil alanud mängus Lihula JK ja FC Nõmme United II vahel mängiti välja 1:1 viik, mille tõttu vähenes Läänemaa ja Nõmme vahe kolmele punktile.

Läänemaa JK Haapsalul on nüüd 14 mänguga 34 punkti ning liigatabelis hoitakse hetkel teist kohta. Laupäeva õhtul on Raplamaa JK ja Pärnu JK Vapruse vaheline kohtumine, kus Raplamaal on viigi või võidu puhul võimalik tagasi teiseks tõusta. Liigatabelit juhib endiselt FC Nõmme United II 37 punktiga. Pärnu JK Poseidon on 22 punktiga 12 meeskonna konkurentsis kuuendal kohal.

Läänemaa JK Haapsalu järgmine mäng on juba tulevasel kolmapäeval, kui Väikese karika veerandfinaalis võõrustatakse Haapsalu linnastaadionil teise liiga klubi SK Imavere Forssi. Kohtumine algab kell 19:00.