Väikse viigi ääres olnud pop-up merekoolis oli rekordarv osalejaid

Eelmisel nädalal Haapsalus peetud merekultuuriaasta pop-up merekool oli senistest üle Eesti toimunud õppelaagritest kõige rahvarohkem – mereõppel osales seitsme päeva jooksul 148 inimest.

“See oli tõesti meil kõikide kohtade parim tulemus,” ütles merekultuuriaasta projekti “Meresõber” juht Indrek Ilves Läänlasele. “Nädalaga käis 148 inimest – see on ikka päris muljetavaldav. Oleme väga rahul!”

Pop-up merekool “Meresõber” annab noortele võimaluse proovida omal käel eri merespordivahendeid.

Enne Haapsalut oli õppelaager Narvas, Pärnus, Tallinnas ja Tartus. Sel nädalal on merekool Kuressaare rannas ja järgmisel nädalal Lohusalu jahisadamas.

Väikse viigi ääres käis mereõpet saamas 8-16-aastaste kursusel 40 noort. Õhtustel kursustel ja nädalavahetusel oli osalemas igas vanuses inimesi.

Laagris tutvustati osalejatele purjetamist, kajakisõitu, aeru- ja lohesurfi ning veeohutust. Haapsalus osalejate lemmikuks oli Ilvese sõnul purjetamine ja aerusurf. “Järjekord oli taga, instruktorid ei saanud õieti maa peal WC-ski käija,” lausus ta naljatades.

Ilvese sõnul sobib Väike viik seesuguste kursuste läbiviimiseks suurepäraselt. “Heas asukohas, hea sügavus, väga hästi sobis,” lisas ta.

Projektijuht märkis, et võib-olla tullakse samalaadsete kursustega Haapsallu veel, sest nõudlus oli nii suur. Kuna veespordialasid tutvustav projekt kestab kolm aastat, siis võibki nii minna, et selle aja jooksul saavad läänlased taas Väiksel viigil õppelaagris osaleda.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.